helpatkaa

helpatkaa

Onko penny merkkinen cruiseri kestävä ja hyvä ajattelin ostaa semmosen mut aika kallis niin onko myös stadiumista ostettu cruiseri hyvä en tee temppuja vaan cruisaan vaan siihen käyttöön ????

3

203

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asasfdafd

      Ei cruiserit edes oo tehty temppuihin. (Mut jotkut kyl kestää) Penny on varmaankin suosituin cruiseri täl hetkel. Et osta se, mut elä potkase/astu sen päälle liian kovaa usein, sillon se hajoo. Stadiumin halppikset on paskoja. Itellä on Stereo Vinyl Cruiser (Halvempi kuin Penny), ja myös suosittu merkki.

    • Lomakkal

      Penny-Stereo-Stadium plastiikkadekit on kaikki samoja dekkejä, vain trukit ja renkulat vaihtuu erimerkisiin. Siksi on ihan sama ostatko HongKong dekin vai Stereo dekin. Pennyissä on halparenkaat ja samat kuin Stereossa, trukki on Pennyssä vähän parempi mutta silti avot huonot. Ostaisin budjet sport se on tasalaaatuisin plastikkikruiseri. Temppuja noilla voi tehdä rajallisesti. Myin pois, koska mä sain naurua osakseni koulussa (Alppila).

    • Tietäjä

      Hei helpatkaa!

      Penny-laudat ovat kestäviä ja toimivat kuin häkä. Myös urheilukaupoista saatavat laudat ovat hyviä cruisaamiseen, vauhti ei hyydy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      250
      4828
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      93
      2387
    3. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      117
      1530
    4. Mahtavaa, Trump pelasti lentäjän, Irania nöyryytettiin

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011917601.html Taas osoitus kuinka ylivertainen maa USA on Trumpin johdolla.
      Maailman menoa
      321
      940
    5. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      72
      904
    6. Keskiviikkona 8.4.2026 se tapahtuu

      Nimittäin tulevana keskiviikkona 8.4.2026 Donald Trump ilmoittaa Naton pääsihteerille että Yhdysvallat eroaa Natosta. N
      NATO
      270
      849
    7. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      115
      802
    8. Rakastin sua niin paljon ettei löydy sanoja sille tunteenpalolle mitä silloin koin

      Sellaista tunnetta ei koe kuin ehkä kerran elämässä. Tuntui, että sekoaa, että menee järjiltään. Tuntui että räjähtää si
      Ikävä
      33
      767
    9. Hitto mulla

      On sinua ikävä ihana.
      Ikävä
      38
      736
    10. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      67
      702
    Aihe