helpatkaa

helpatkaa

Onko penny merkkinen cruiseri kestävä ja hyvä ajattelin ostaa semmosen mut aika kallis niin onko myös stadiumista ostettu cruiseri hyvä en tee temppuja vaan cruisaan vaan siihen käyttöön ????

3

269

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asasfdafd

      Ei cruiserit edes oo tehty temppuihin. (Mut jotkut kyl kestää) Penny on varmaankin suosituin cruiseri täl hetkel. Et osta se, mut elä potkase/astu sen päälle liian kovaa usein, sillon se hajoo. Stadiumin halppikset on paskoja. Itellä on Stereo Vinyl Cruiser (Halvempi kuin Penny), ja myös suosittu merkki.

    • Lomakkal

      Penny-Stereo-Stadium plastiikkadekit on kaikki samoja dekkejä, vain trukit ja renkulat vaihtuu erimerkisiin. Siksi on ihan sama ostatko HongKong dekin vai Stereo dekin. Pennyissä on halparenkaat ja samat kuin Stereossa, trukki on Pennyssä vähän parempi mutta silti avot huonot. Ostaisin budjet sport se on tasalaaatuisin plastikkikruiseri. Temppuja noilla voi tehdä rajallisesti. Myin pois, koska mä sain naurua osakseni koulussa (Alppila).

    • Tietäjä

      Hei helpatkaa!

      Penny-laudat ovat kestäviä ja toimivat kuin häkä. Myös urheilukaupoista saatavat laudat ovat hyviä cruisaamiseen, vauhti ei hyydy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      237
      749
    2. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      655
    3. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      36
      610
    4. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      538
    5. En pyytele enää koskaan anteeksi mitään sinulta

      Olet ollut kohtuuttoman kylmä ja tyly tilanteeseen nähden.
      Ikävä
      45
      427
    6. Onko meillä

      Kaikki hyvin? 🤨 Miehelle
      Ikävä
      30
      424
    7. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      38
      416
    8. Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä

      Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona
      Ikävä
      27
      406
    9. Mies.. rehellisesti

      Mitä haluat nyt sun elämään?
      Ikävä
      37
      387
    10. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      41
      371
    Aihe