helpatkaa

helpatkaa

Onko penny merkkinen cruiseri kestävä ja hyvä ajattelin ostaa semmosen mut aika kallis niin onko myös stadiumista ostettu cruiseri hyvä en tee temppuja vaan cruisaan vaan siihen käyttöön ????

3

183

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asasfdafd

      Ei cruiserit edes oo tehty temppuihin. (Mut jotkut kyl kestää) Penny on varmaankin suosituin cruiseri täl hetkel. Et osta se, mut elä potkase/astu sen päälle liian kovaa usein, sillon se hajoo. Stadiumin halppikset on paskoja. Itellä on Stereo Vinyl Cruiser (Halvempi kuin Penny), ja myös suosittu merkki.

    • Lomakkal

      Penny-Stereo-Stadium plastiikkadekit on kaikki samoja dekkejä, vain trukit ja renkulat vaihtuu erimerkisiin. Siksi on ihan sama ostatko HongKong dekin vai Stereo dekin. Pennyissä on halparenkaat ja samat kuin Stereossa, trukki on Pennyssä vähän parempi mutta silti avot huonot. Ostaisin budjet sport se on tasalaaatuisin plastikkikruiseri. Temppuja noilla voi tehdä rajallisesti. Myin pois, koska mä sain naurua osakseni koulussa (Alppila).

    • Tietäjä

      Hei helpatkaa!

      Penny-laudat ovat kestäviä ja toimivat kuin häkä. Myös urheilukaupoista saatavat laudat ovat hyviä cruisaamiseen, vauhti ei hyydy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä

      Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh
      Maailman menoa
      81
      4418
    2. Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?

      Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.
      Maailman menoa
      199
      3552
    3. Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt

      Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit
      Maailman menoa
      136
      3390
    4. Miten Yxäri iskettiin?

      Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j
      Sinkut
      228
      2667
    5. "Kostokakka!" Farmi Suomen pehtoori avaa sanaisen arkkunsa Frederikin haisevasta jäynästä

      Voi hyvänen aika Reetun touhuja! Pehtoori Terho Häkkinen sai ennen näkemätöntä höykytystä heti Farmi Suomi -realityn alk
      Tv-sarjat
      21
      2291
    6. Ylen juontaja möläytti suorassa radio-ohjelmassa

      Ylen Radio Suomen juontaja Samuli Aaltonen käytti törkeää kieltä maanantaiaamupäivän Koko Suomen radio -ohjelman lähetyk
      Maailman menoa
      43
      2268
    7. Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia

      mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös
      Maailman menoa
      62
      2104
    8. Katsoitko Petolliset, mitä mieltä?

      Vanajanlinnan käytävät ja salongit täyttyvät jälleen kuiskailuista, salaisuuksista ja petoksista. Petollisten uudella
      Tv-sarjat
      11
      2066
    9. Ei se halua mitään!!

      Arkailija koko tyyppi!
      Ikävä
      32
      2031
    10. Onko Janne Naakka tuttu kasvo ja mitä mieltä olet Farmi-kokoonpanosta?

      Somevaikuttaja Janne Naakka on tubettaja ja bloggaaja sekä yksi uuden Farmi Suomi -kauden kisaajista. Naakka tuottaa mm.
      Tv-sarjat
      0
      1963
    Aihe