helpatkaa

helpatkaa

Onko penny merkkinen cruiseri kestävä ja hyvä ajattelin ostaa semmosen mut aika kallis niin onko myös stadiumista ostettu cruiseri hyvä en tee temppuja vaan cruisaan vaan siihen käyttöön ????

3

269

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asasfdafd

      Ei cruiserit edes oo tehty temppuihin. (Mut jotkut kyl kestää) Penny on varmaankin suosituin cruiseri täl hetkel. Et osta se, mut elä potkase/astu sen päälle liian kovaa usein, sillon se hajoo. Stadiumin halppikset on paskoja. Itellä on Stereo Vinyl Cruiser (Halvempi kuin Penny), ja myös suosittu merkki.

    • Lomakkal

      Penny-Stereo-Stadium plastiikkadekit on kaikki samoja dekkejä, vain trukit ja renkulat vaihtuu erimerkisiin. Siksi on ihan sama ostatko HongKong dekin vai Stereo dekin. Pennyissä on halparenkaat ja samat kuin Stereossa, trukki on Pennyssä vähän parempi mutta silti avot huonot. Ostaisin budjet sport se on tasalaaatuisin plastikkikruiseri. Temppuja noilla voi tehdä rajallisesti. Myin pois, koska mä sain naurua osakseni koulussa (Alppila).

    • Tietäjä

      Hei helpatkaa!

      Penny-laudat ovat kestäviä ja toimivat kuin häkä. Myös urheilukaupoista saatavat laudat ovat hyviä cruisaamiseen, vauhti ei hyydy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      75
      2468
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      42
      2096
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      28
      945
    4. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      31
      830
    5. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      154
      778
    6. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      640
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      6
      518
    8. Vihdoinkin tarjolla sushia!

      Onpa mukava, että tän paikkakunnan ruokatarjonta laajenee. Ensi lauantaina pääsee herkuttelemaan kun Kukkoloilta saa su
      Haapavesi
      78
      501
    9. Kenen kanssa koet

      Että sinulla on eniten kipinää
      Ikävä
      21
      495
    10. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      33
      472
    Aihe