MIKROKUITULIINAT?

Tervehdys. Mitä mieltä olette mikrokuituliinoista? Itse en käytä niitä kotona? Ovat paksuja ja epähygieenisiä? Käytän vanhoja T-Paitoja siivoukseen. Leikkaan puhtaan T-paidasta palasia ja käytön jälkeen heitän ne pois! Ja kertakäyttöliinoja yms. tulee halvemmaksi, eikä täytä tiloja? parkettimoppi liinat t-Paidat yms. siivousliinaksi kelpaavat?
8136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Niin. Ja ne maatuvat helpommin. Jos nimittäin on kiinnostunut luonnosta. Joo. suosittelen. Ja ne voi polttaakin jos haluaa. Mikrokuituliinoja ei voi polttaa, niissä on jotain ainetta. Hyvä.

Äänestä
  • Pyyhi perseesi sillä mikrokuituliinalla, meillä on sama vanha luutu, joka on märkänä nurkassa, haiseekin. Pyyhimme sillä ja annamme olla.

    Äänestä

Pidä vain itsesi siistinä ja herran nuhteessa. Ole kohtelias, ymmärtäväinen, avulias. Älä riko toisten avioliittoja, vaikka itselläsi olisikin kurja avioliitto. Kärsi ja kestä vaan!

Äänestä

Minäkin siivoan ja imuroin paljon, silitän pyykit ja pesen likaiset pyykit ja kotia hoidan . Puhtaalla liinalla pyyhin aina jääkaapin ja elintarvike kaapit! Saa tänne kirjoittaa, jos ei ketään hauku syyttä ja ettei puhu rumia. Rumilla sanoillahan ei tee mitään! Ne tekee ihmisestä sivistymättömän.Katsoo kahdesti peiliin, ennen kuin arvostelee muita.

Äänestä
  • Joo näinhän se on astia, mutta eikö se microkuituliina ole semmonen okanen mitä olen ksittäny myyvät rullanaki sitä.

    Äänestä

  • jaa en tiä vain kirjoitti:

    Joo näinhän se on astia, mutta eikö se microkuituliina ole semmonen okanen mitä olen ksittäny myyvät rullanaki sitä.

    OHKANEN !

    Äänestä

Mie en tykkää siivota! Vaan pakosta ja senkin vain rahasta!

Äänestä
  • Säästän työtä, niille, jotka sitä haluaa. En edes rahasta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


puhtaus on hyväksi! kirjoitti:

Tervehdys. Mitä mieltä olette mikrokuituliinoista? Itse en käytä niitä kotona? Ovat paksuja ja epähygieenisiä? Käytän vanhoja T-Paitoja siivoukseen. Leikkaan puhtaan T-paidasta palasia ja käytön jälkeen heitän ne pois! Ja kertakäyttöliinoja yms. tulee halvemmaksi, eikä täytä tiloja? parkettimoppi liinat t-Paidat yms. siivousliinaksi kelpaavat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu