Onko täällä muita, jotaka ovat vastaavanlaisessa tilanteessa.
5 vuotta suhdetta, molemmat olemme tulisia luonteeltamme ja kun tulee iso riita, erotaan. Joskus ollaan erossa oltu vain pari viikkoa, joskus kuukausia, mutta aina palattu yhteen. Ilmeisesti rakkautta on aina jäljellä, mutta kumpikaan meistä ei osaa konflikteja hoitaa. Taas tuli ero pari viikkoa sitten ja yritän olla ottamatta yhteyttä....
Erotaan ja mennään yhteen
3
274
Vastaukset
- s4l4m4nter1
Kuluttava on-off-suhde, josta ittelläkin on kokemusta.. eipä juuri neuvoja ole, kuin että ite pakotin pysymään lopussa erossa miehestä, välttelin ja lopetin viesteihin ym. vastaamiset. Vuosi sitten erottiin lopullisesti. Toivottavasti niin tällä kertaa.
- hmmm...
Sanoisin että toinen teistä on varmaankin narsisti ja se toinen joka aina joustaa, eikö? Miksette riuhtaise toisianne irti toisistanne, tuhootte vain tosianne, vai tuntuuko se kivalta miettiä miten se toinen on siellä muiden kanssa pelehtimässä?Riidatko saa parisuhteen toimimaan, eikö siinä muuten homma toimi, eikö oikein kiinnosta? MIllä tavalla edes tunnette toisianne kohtaan, vai onko liian pliisua että sitä haetaan riitelemällä, takuulla toisella on kustaa puntissa ja rinnakkaissuhde, en oinein muuten ymmärrä tuollaista menoa.
- pastirolli sentään
Oot muuten varmaan oikeassa. Mies on hieman narsistinen ja hyvin mustasukkainen. Hän saa tehdä juttuja mutta jos pelaan samaa peliä, heti on kenkää näyttämässä mun takapuoleen. Rakkautta on, seksiä on... Mutta nää ikuiset erot ja kiihkeet riidat vie mun energiani kokonaan. Miten mä pysyn päätöksessäni, etten enää palaa hänen luokseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pienimäki ei anna haastatteluja
medialle Ähtärin kunnan velka sotkuista, kertovat luotettavat lähteet.184091- 373851
- 223500
voitaisiinko unohtaa se sotku?
Olisiko mahdollista aloittaa puhtaalta pöydältä vielä? Ikävä sua ****212682- 882011
En tiedä mitä ajatella
Petaatko perjantaille jotain. Ei meidän kannata minun sydän on viety. Se joka sen vei ei ole mieheni, etkä se ole sinä.361952Naisten ulkonäkö, jos miehiä ei olisi?
Mä meinasin ensiksi, että en aloittaisi tätä keskustelua, ainan nyt, mutta huomasin tossa toisessa ketjussa, että tämä s2581840Hyviä vinkkejä täällä
Eli kaivattua vain kädestä kiinni ja jos vastustelee niin sanoo, että hei beibi beibi nyt mennään vaan. Näin he elivät e171697Myös lähellä keskustaa oleva Marttaliitto jättää lihan pois tilaisuuksistaan ja suosituksistaan.
Marttaliitossa siirrytään terveellisempään ruokavalioon ja ihmiselle tarpeeton liha jätetään pois, ympäristö ja luonto k2231348Jee! Palsta toimii jälleen!
Viestiarkisto näkyy ja kaikki pelittää. Tätä on odotettu, vaikka ei tässä mitään odotettavaa ole ollut.221182