Pituusero, lyhyempi mies, en osaa päättää..

En koskaan olisi kuvitellut että kiinnostun lyhemmästä miehestä, pituus on vain n. 10 cm, että ainakin eron huomaa....pidän hänestä todella, mutta musta pituus tuntuu niin hassulta. Olen aina ennen seurustellut paljon pidemmän miehen kanssa. Tämä mies kuitenkin muuten täydellinen... Tämä palsta ei ehkä ole paras paikka kysyä mutta pistämpähän huvikseni, olen kiinnostunut teidän muiden mielipiteistä. Olen tajunnut vasta nyt, ettei ole mahdotonta oikeasti rakastua lyhempikaluiseen. Ongelma on pinnallinen, mutta kyllähän se on yleisempää että mies pidempi.. sitä kun haluaa tuntea olonsa naisellisemmaksi toisen rinnalla.
Olisitko valmis seurustelemaan lyhemmän miehen kanssa? Onko sillä rajaa? jos on niin missä raja kulkee jne.. Olisi kiva saada aikaan järkevä keskustelu aiheesta :D
8341
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Pitkänä, kiitos.

Äänestä

Tunteet merkitsee eniten. Mutta jos teet olon vaivautuneeksi miehelle, niin kannattaa antaa olla. Kyllä mies huomaa, jos tulee tilanteita, missä häpeät pituuseroa. Kasvata itsetuntoasi, niin asia ei ole mikään ongelma. Kaikkea hyvää ja onnea. Ps. jos miehessä on kaikki muuten niinkuin tykkäät, niin kannattaa oikeasti miettiä, mikä on sinusta tärkeintä.

Äänestä

Pitkän miehen huomaa muutkin naiset.

Äänestä

" ettei ole mahdotonta oikeasti rakastua lyhempikaluiseen."

Siis mistä pituudesta tässä oikeastaan on kyse?! Vai oletko trolli...

Äänestä

Miehen tulee todellakin olla ainakin naisen pituus koron korkeus- miehen kengän korko. Miehen tulee olla edustuskelpoinen ulkonäöltään, muutenhan sitä aivan häpeää kanssasisarten seurassa. Mielellään salonkitanssitaitoinen.

Se, onko mies sitten kotona laiska, ilkeä, narsisti, väkivaltainen vaimoaan ja lapsiaan kohtaan, syrjähyppyihin mieltynyt, epäsiisti tms. ei liene sittenkään niin tärkeätä.
Väkivaltainen mies vain korostaa omaa miehisyyttään kulkiessaan runnellun vaimon rinnalla julkisilla paikoilla. Narsisti -mies myös huolehtii siitä, että naisen ei tarvitse puhua ulkopuolisille. Jos sitten sattuu puhumaan ohi suunsa, mies kyllä huolehtii kotona siitä, että tämä ei toistu.
Lasten saantiin narsismi ei vaikuta, koska mies haluaa naisen miellyttävän sängyssä ja mielellään vaikka ottaa naisensa väkisin, jos ei muuten onnistu. Alistaminen kun tuottaa näissä miehissä seksuaalista kiihotusta. Aivan kuin raiskauksessa. Pitkä, laiska mies ei suinkaan ole tiellä kotonakaan, koska maatessaan sohvalla ei hän ole ahkeran talon emännän tiellä. Mitä nyt vaatii kaikenmoisia palveluja silloin tällöin. Jos nainen tienaa hyvin, saattaa mies myös huolehtia itsenäisesti naisen rahojen käytöstä.
Kunhan vain ulkonainen olemus on kateutta herättävä sosiaalisissa tapahtumissa ja pää ylempänä naisensa kutreja.

Äänestä

Voin kokemuksesta vastata, että miehen pituudella ja kalun koolla ei ole mitään tekemistä toistensa kanssa. Siis toisin sanoen lyhyelläkin miehellä voi olla iso/pitkä kalu ja pitkällä miehellä tosi pieni/lyhyt.
Jos rakastaa, niin onko sillä väliä minkänäköinen toinen on. Jos itse hyväksyt hänet juuri sellaisena kuin hän on ja hän sinut. Rakkautta ja onnea teille. Älä välitä muiden mielipiteistä

Äänestä

oon ite lyhyt mies ja tiiän että naisten on vaikeeta hyväksyä pituuteni. lyhyemmän miehen on vaikeempaa rakastua ja luottaa kun tietää että nainen miettii pituuttani. kestääkö viikon vai kaksi . sitä se on nykyään

Äänestä

Kyllä ne lyhkäset miehetkin häpeää jos on pitempi nainen.

Miksi valehdella pituudesta .

Jokainen on " omanpituinen " Hyväksy itsesi sellaisena kuin olet.

Laihan on turha sanoa lihavan kuullen . Pitäs laihduttaa parikiloa jos on kaksi tikkua vastakkain ja vähän roikkuvaa nahkaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


attentioonnn kirjoitti:

En koskaan olisi kuvitellut että kiinnostun lyhemmästä miehestä, pituus on vain n. 10 cm, että ainakin eron huomaa....pidän hänestä todella, mutta musta pituus tuntuu niin hassulta. Olen aina ennen seurustellut paljon pidemmän miehen kanssa. Tämä mies kuitenkin muuten täydellinen... Tämä palsta ei ehkä ole paras paikka kysyä mutta pistämpähän huvikseni, olen kiinnostunut teidän muiden mielipiteistä. Olen tajunnut vasta nyt, ettei ole mahdotonta oikeasti rakastua lyhempikaluiseen. Ongelma on pinnallinen, mutta kyllähän se on yleisempää että mies pidempi.. sitä kun haluaa tuntea olonsa naisellisemmaksi toisen rinnalla.
Olisitko valmis seurustelemaan lyhemmän miehen kanssa? Onko sillä rajaa? jos on niin missä raja kulkee jne.. Olisi kiva saada aikaan järkevä keskustelu aiheesta :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu