Aloittelialle apua

aloitteleva skeitter

Hei olen kiinnostunut skeittsamisesta ja omistan ikivanhan laudan. Olen nyt kokeillut ajalua ja ollieta.nollie ei lähde ei millään toinen laita nousee mutta toinen ei... eikä mul oo ketään joka opettais. Rullailen ihan vaan asfalttiteillä... en tiedä onko laudasa vai minun potkuteksiikasa vika mutta musta tuntee etten pääse tarpeeksi hyvin eteempäin ja tuntuu että ehkä saattaa hitusen jaruttaa.. etenkin kääntyessä. Mikä avuksi? Uuta lautaa en tällä kokemuksella lähde ostamaan. Kaikki vinkit likoon. Kiitoz ps. Olen 15 v tyttö

2

97

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ddsgffg

      Osta ihan uus skeitti, ja ei kannata lähteä heti nollieta kokeilemaan. Kun Ollien hyvin osaat niin sillon on hyvä aika vaikka perus flatground trikkei ruveta opettelemaan. Esim. Shuv-it. (YouTubesta löytyy) ja sitten Pop shuv-it (sama trikki mut vaan lauta menee ilmaan.) Muista sitten et ei mitään completee kannata ostaa!

      • Ajaminen eka

        Ensinäkin opettele ajamaan hyvin aivan aluksi. Älä koita nollieta vaqn harjoittele ensin tässä järjestyksessä Ollie, pop shove it, fs ja bs 180 kickflip, fs shove it ja heelflip. Sen jälkeen tusmin on hirveää väliä et miten ja mitä opettelee, tietää jo itsellle parhaan tavan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      88
      1904
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      166
      1385
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      71
      1182
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      66
      1037
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      82
      967
    6. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      879
    7. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      87
      862
    8. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      195
      853
    9. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      846
    10. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      48
      843
    Aihe