älä koskaan tilaa mass.fista tavara hujareita

mitä mun pitä tehdä?

tilasiin 27.07.2014 2x Mass Recovery ja 1x mass whey. tilausta ei kuulunut mitään ensimäinen 7 päivää.
siten laitoin viestia missä tilauksen on?
YLLÄTYYS
pahoitelen osa tavarat ovat lopunut varastossa.

niin niin siten tilaus tuli Mass Recovery - Strawberry, 5 kg

siten pari viikon päästä tuli Mass Recovery - Chocolate, 5 kg

ja tänään 8.9.2014 soitin mass asiakaas palvelulle, kysyn miss on tilaukseni loput tavara eli Mass Whey - Choc-Banana, 4 kg
pahoitelemme voimme hyvitä summa mass asiakstillilesi ja voit tilata uudestaan.

mitäs sanot tästä asiakspalvelusta???

siten toinen tilaus tekin 27.8.2014 taas YLLÄTYYS
tavarat tuli
osa tavaroista ei ollut.
taas viestia sinne ja pahoitelemme että tavara on lopunnut kesken hyvitämme rahat takasin hhhhhhh.

neuvoa mitä mun pitä tehdä?

1

162

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Samanlainen kokemus mass.fi -verkkokaupasta minullakin. Tein tilauksen 31.07.2015, joka eteni maksuvaiheeseen saakka ja maksoin tilauksen Nordean verkkopankissa Paytrailin kautta. Heti sen jälkeen selain ohjautui kuitenkin takaisin tilaussivulle, jossa oli punainen laatikko "tilauksen tekeminen epäonnistui puuttuvien tietojen takia". Olin kuitenkin ihan varmasti syöttänyt kaikki tiedot ja maksukin oli veloitettu tililtäni. Buginen paska koko sivusto.

      Soitin asiakaspalveluun (joka ei muuten ole Suomessa, kuten ei ole koko lafkakaan), jossa ihmeteltiin, että eihän mulla ole mitään tilauksia. Lupasivat ottaa minuun yhteyttä kun asia on selvitetty taloushallinnon kanssa. Meni reilu viikko eikä heiltä kuulunut mitään, jolloin soitin taas ja kyselin rahojeni perään. Siinä vaiheessa lupasivat hyvittää rahat tililleni.

      Tänään 20.08.2015, eli kolmen viikon päästä epäonnistuneen tilauksen tekemisen jälkeen, sain rahani vihdoin takaisin. Eivät siis ole täysin huijareita, mutta heidän toiminnastaan paistaa sellainen välinpitämättömyys ja amatöörimäisyys, etten ikinä enää osta heiltä mitää vaikka lupaisivat kuun taivaalta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      69
      4899
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      192
      3840
    3. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      188
      3611
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      78
      3279
    5. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      50
      2979
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      25
      2004
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1961
    8. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      185
      1833
    9. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1696
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      43
      1405
    Aihe