Syy miksi naiset ei yritä iskeä miehiä..

jessie2

..on koska naisille pakkien saaminen on häpeällistä.

Miehille on sallittua jopa vongata, erittäin suorasanaisestikin, ja jos se johtaa pakkeihin niin so what, ei sitä kukaan muista tai muistele.
Jos nainen syyllistyy ei-toivottuun lähestymiseen niin miehet kertoo siitä toisilleen retostellen kuinka joku kamala ämmä yritti käydä päälle.

Sama pätee kun flaksi on käynyt. Naiset juoruaa toisilleen parisuhteistaan liikaa yksityiskohtia, miehet harvemmin puhuu mitään. Miehet taas jakavat keskenään yksityiskohdat yhden illan jutuista, naiset pysyvät hiljaa. Tämä kulttuuri ajaa siihen että naisten kannattaa pihdata, koska pihtaamattomuus johtaa julkiseen häpeään.

10

1090

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pilke silmäkulmassa

      Tuon perusteella oon sitten poikkeus sääntöön. Mä vihjailin epäsuorasti ja melko suoraankin eräälle miehelle, flirttailin lähes aina kun nähtiin. Hän oli jutussa mukana. No menin sitten kerran hänen luokseen ja sanoin suoraan että olen häneen ihastunut mutta sain pakit. Tottakai se hiukan harmitti mutta mitä siitä. Nyt tiedän missä mennään. Jutellaan edelleen kun nähdään ja pientä flirttiä on edelleen ilmassa :) En siis häpeä yhtään sitä että yritin iskeä häntä ja pakit tuli; elämä jatkuu ;)

    • 3 + 7

      Ensimmäinen kappale ei ainakaan pidä paikkaansa, kyllä naiset pilkkaavat keskenään kelpaamattomien miesten yrityksiä ihan yhtälailla, monesti nauretaan paskaisesti heti saman tien kun mies kääntyy pois. Joten ottakaa sitä vastuuta lähestymisistä naiset, teidänkin pitää yrittää joskus.
      Toinen pointti pitää paikkansa muuten, mutta en usko että naiset erottelevat parisuhdetta ja yhden yön juttuja tuossa mielessä, yksityiskohdat käydään tarkasti läpi aina. Itse miehenä monesti kerron lyhyistä jutuista tarkkaankin, mutta huomaan että jos rakastun naiseen niin ei tee mieli jakaa yksityiskohtia, ne eivät kuulu muille.

    • juttu9

      Aloittaja puhuu asiaa, mutta "tyttöjen jutuissa" kyllä puhutaan kaikki miehiin liittyvästä. Ainakin hyvien ystävien kesken.

    • Mies 56v

      Ei aikuinen mies kehua retostele tuommoisella. mitä aloittaja sanoi.Jos joku nainen yrittää iskeä ja ei kiinnosta,voi kieltäytyä kohteliaasti,mitä kehumista siinä on.Itseäni muuten loukkaa se että naiset kuvittelee,että miehet on kaikki niin puutteessa tai kaipaavat muutoin seuraa,että kun he lähestyvät miestä tämä suorastaan kirkuu onnesta.Se on loukkaavaa.Kun menen baariin,menen kahville en iskemään ketään,voi helkkari.37

    • Olen tehnyt

      Itse olen nätti nainen ja olen tehnyt aloitteita miehille, muutaman kerran olen saanut pakitkin mutta eivät ole ole maailmanloppu olleet, tottakai se vähän kirpaisee mutta siitä pääsee aina yli. Se että on viehättävä ei takaa sitä että jokainen mies olisi kiinnostunut. Monet luulevat ihan päinvastoin.

      • JosSullekkinKäviNäin

        Kerran sain pakit ja myöhemmin selvisi, että hän on homo.


      • Olen tehnyt
        JosSullekkinKäviNäin kirjoitti:

        Kerran sain pakit ja myöhemmin selvisi, että hän on homo.

        En usko että mies on homo, hänellä on ollut tyttöystäviä ja mikään ei viittaa siihen suuntaan että hän olisi miehistä kiinnostunut.


    • Turhaa odotusta

      Jaa naiset muka yritää iskeä miestä, johan on hyvä vitsi. Olis se kiva nähdä tai peräti kokea. Kyllä se niin on, että rauhassa saa olla, jos ei nyt satu olemaan rikas. Mutta rikkaat on jo aikoja sitten varattuja eli turha niitä on iskeä.
      Varmaan pikkulikat koulun välitunnilla keskenään höpöttää poikien iskemisestä, mutta tuskin aikuinen nainen. Aikuinen nainen on joko varattu tai sitten ei haluakaan miehen lähelle.
      Olen jo aikoja sitten luopunut turhista päiväunista ja kiusallakaan en yritä iskeä naista (eivätpähän saa pilkattua pakkiensa kanssa).

    • knaappi

      Niin ne naiset selittelee itselleen, mikseivät tee mitää ihastuksensa eteen.

    • 18+19_N

      No lähestyin itse, tein ehdotuksen ja sain myöntävän vastauksen. Saa nähdä toteutuuko, toivossa on hyvä elää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      71
      3515
    2. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      15
      2664
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2247
    4. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      11
      2233
    5. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      105
      2167
    6. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      99
      2131
    7. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      107
      2063
    8. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1905
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      599
      1897
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      23
      1673
    Aihe