Missä kulkee pettämisen raja?

Matteus Jormanainen

1. Ajattelen muita naisia.

2. Vetelen alakerrassa käteen pornoa tietsikalta katsellen, kun vaimon kanssa on seksi hakusessa.

3. Käyn seksiravintolan privaatissa, jossa kaunis tyttö strippaa. En saa häntä koskettaa mutta tunnen parfyymin ja vienon pimpsan tuoksun. Vetelen tietysti handuun.

4. Käyn Tallinnan vanhankaupungin strippiklubilla. Katselen strippausshowta ja tytöt tulevat keskustelemaan kanssani. Kaksi tyttöä ehdottaa lesboshowta suljettujen ovien takana. Suostun ja rentoudun sohvalla katsellen kahden kauniin tytön sinänsä viatonta esitystä. Toinen tyttö ehdottaa, että nyt on minun vuoroni. Riisun vaatteet ja vedän oman esitykseni tyttöjen katsellessa minua sohvalta. Alastomat tytöt halaavat minua ja ehdottavat, että heitä saa koskea lisämaksusta. Kieltäydyn, kiitän ja poistun iloisena.

5. Käyn Tsekinmaalla seksin ammattilaisen tykönä. En harrasta yhdyntää naisen kanssa. Nainen hieroo minua rentouttavasti ja lopulta siirtyy erogeenisille alueilleni ja taitavasti johdattaa minut paratiisiin.

6. Käyn huorissa (jota en oikeasti tee).

Monien naisten kanssa raja kulkee kohdassa 1.

2

973

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kippari

      Selkeätä vastausta ei ole, sillä jokaisella on omat eettiset ja moraaliset käsityksensä siitä mikä on sallittua ja mikä ei. Se mikä toisen mielestä on perustellusti normaalia ja sallittua, on toisen mielestä yhtä perustellusti paheksuttavaa tai jopa tuomittavaa.

      Todettakoon että parisuhde on aina kahden ihmisen välinen sopimus yhdessäolosta ja suhteen säännöistä joilla suhde toimii eikä toista tarpeettomasti loukata. Hyvässä, toimivassa suhteessa ei tarvitse arvailla mitä toinen ajattelee tai kysyä kavereilta, vaan asioista voidaan puhua ja sopia keskenään. (Se lienee sitä todellista tasa-arvoa eikä feministihömpötystä).

      Elin itse aikoinaan suhteessa jossa ei asioista juuri puhuttu ja kumpikin vuoronperään testasi kuinka pitkälle rajat venyvät. Lienee helppo arvata että se suhde päättyi "kylmään sotaan". Nykyisessä yli kymmenen vuotta kestäneessä onnellisessa suhteessa keskustelemme ja sovimme asioista ja rajoista yhdessä, eikä kumpaakaan tarvitse tarpeettomasti testata tai loukata. Todettakoon että meidän rajamme kulkee tällä hetkellä listallasi kohdassa 6. Mutta siitäkin voidaan tarvittaessa yhteistuumin neuvotella ;-)

    • nainen80

      Oishan se tietty kiva, jos mitään noista ei tapahtuisi, mutta 1 nyt ainakin on ihan täysin sallittua, eikä siitä tarvii toiselle edes puhua.

      2 taas, hmm.. kyllä pornoa saa kattoo, MUTTA ei silti sen vuoksi että vaimon kanssa seksi ei maistu! joskus voidaan yhessäkin katella pornoo ja naida samalla..

      Kolmosenkin mieheni on tehnyt, mutta ilman käteen vetämistä, eli on käynyt strippibaarissa kaverinsa kanssa, HUOM minäkin olin tervetullut heidän seuraan, mutta en vain jaksanut lähteä, olisin kyllä voinut =)

      Kaippa tuo nelonenkin ihan menee jos toisia katellaan, mutta mä en haluu siitä tietää.

      Sitten tuo hierominen, kai sekin on ihan ok, mutta en myöskään siitä haluisi tietää.

      Kutosta en hyväksy, en halua että mieheni harrastaa seksiä muiden kanssa, katseleminen saa riittää! MUTTA joskus voitaisiin kokeilla ottaa meidän leikkeihin joku hyvännäkönen tyttö tai kaks mukaan, mutta vain minun läsnäollessa!

      Että aika vapaaltahan tää kuulostaa, mutta oon kuitenkin aika mustasukkanen, ja toivon itseni riittävän miehelleni, mutta ymmärrän että ihmiset tekee virheitä jne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      76
      4558
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3803
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      149
      3531
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      44
      2004
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1239
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1078
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      137
      1003
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      943
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      857
    Aihe