Iltojen pimentyessä tulee ajankohtaiseksi päävalon hankinta.
Kanisterivalo lienee oikeasti ainut vaihtoehto?
Perusvarusteiden hommaamisen jälkeen eurot ovat vaan tiukilla :)
Saako n.200-300 eurolla riittävää valonlähdettä? Mitä esimerkiksi suosittelisitte? Hid vs. Led? Tekeekö kiinan rimpuloilla mitään?
Päävalaisin
hakusessa...
3
207
Vastaukset
- Valoa1
HIDissä säädettävä keila, LEDissä ei.
Kiinasta taitaa kaikkien valaisimien osat nykyään tulla.
Mikä on riittävä? 200-300 saa jo käytetyn kanisterin, jolla näkee sukeltaa. Jos haluat myös kuvata, niin sitten joutuu laittamaan 800-1000 euroa. - 200-riittää
200 eurolla saa riittävän valon. Valinnassa kannattaa kiinnittää huomiota käytettävyyteen, osin makuasia mutta itselleni kahvallinen sopii paremmin (siis "pistoolikahva" lampun alla) kuin putkimainen (tai kahvasta roikotettava). Joko säädettävällä keilalla tai riittävän laaja keila, pelkkä kapea keila ei ole hyvä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1574940Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813606SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt352597SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402253Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä962139Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?282046Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632033Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja872003Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet201495Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1051390