Heippa!
Jos joku viisaampi keksisi, mitä vielä voisi tehdä niin otan vinkkejä vastaan...
Eli takareidet ei "suostu" muotoutumaan, vaikka
treenaan omasta mielestäni aika paljon. Käyn pari kertaa viikossa kuntosalilla, kerran viikossa jumpassa, rullaluistelen kesäisin, talvisin normaalia luistelua ja hiihtoa, lisäksi pyöräilyä 5 päivänä viikossa, lisäksi kotistepperillä 45 min. treeni pari kertaa viikossa. Sauvakävelyä harrastan myös. Salilla teen jaloille jalkakyykkyä, askelkyykkyä, jalkaprässiä. Isoilla painoilla lyhyitä sarjoja (3x8), painot jalka/askelkyykyssä 40 kiloa, jalkaprässissä 80 kiloa. Etureidet ja pakarat on kondiksessa, takareidet tahtoo vaan pysyä tasapaksuina :)
Pituus/paino on 172/67, ruokavaliossa ei juurikaan korjattavaa (omasta mielestäni), hiilihydraatit 50%, proteiini 30%, rasva 20%...
Mutta jos keksitte mikä on vialla niin kertokaa ihmeessä. Turhauttavaa...
Muotoa takareisiin
Kisse
2
850
Vastaukset 2
Se miksi et saa takareisiin muotoa, johtuu siitä ettet tee niille tarkoitetttuja liikkeitä. Luottelit salilla tekeväsi vain ojennus liikkeitä, mutta sinun täytyy lisätä ohjelmaasi myös reiden koukistusliikkeitä.
- Frank
Lisäksi kannattaa ottaa maastaveto suorin jaloin tuohon vaikka prässin tai askelkyykyn tilalle, oikein tehtynä se käy takareisiin vallan mainiosti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 791188
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä29865Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk19735- 46599
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13577Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja180562Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita123530Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13530On ollut syyllinen olo viime päivinä
Olen niin täpöllä ollut sinussa kiinni tunteiden tasolla. Unet ja kaikki. Nainen, toisaalta tuntuu pahalta, mutta kun si23460Maajussi-Tarjan Marko-rakas täräyttää suhteen alusta - Meinasi tulla hätä käteen Viinijuhlilla
Maajussi-Tarja ja Marko löysivät toisensa pari vuotta sitten romanssimielessä. Nyt Marko kertoo suhteen alusta: https:/3447