Baarista kämpille panemaan

Kaveri taas kerran kehui heränneensä naisen vierestä aamulla. Baarista löydetty naikkonen, menty yhdessä naisen kotiin, juotu viiniä ja naitu.

Siis tapahtuuko tätä oikeasti vain onko nämä pskapuheita? Millaiset ihmiset harrastavat tällaista? Itse en ole käynyt baarissa enkä edes harrastanut seksiä. Kuinka suurella todennäköisyydellä tavismies löytää baarista yhden yön seuraa?
172188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

"Kuinka suurella todennäköisyydellä tavismies löytää baarista yhden yön seuraa?"

Helevetin suurella! menet vain ja juttelet, kiusoittelet, koskettelet hellästi ja se on siinä .

Äänestä

Se on ihan kiinni komeudesta, supliikista ja karismasta. Osa miehistä saa varmaan helpostikin, mutta esim. minä en ole siinä koskaan onnistunut. Luulisin, että omalla kohdallani kyse on siitä, että en vain osaa mennä silleen rennon luontevasti juttelemaan mukavia ja "kiusoittelemaan", eli kyllä siinä sitä "iskemistaitoakin" vaaditaan.

Äänestä

Kyllä saa räkälöistä. yh-kurpat siellä munahaukkoina hakee nuoria miehiä. Ei mitään laatua kylläkään. Vähän kuin söisi pirkan pari päivää parasta ennen jälkeen mikrossa löystynyttä omenapiirakkaa. Ei mitään kuohkeata, raikasta ja tuoretta itse tehtyä omenapiirakkaa:)

Kyllähän niitä lorttoja pökkii mutta pitää häipyä heti ja kotona suihkussa karhealla sienellä ja tolulla hinkkaa itsensä puhtaaksi.

Äänestä

Aika helppoa ja normaaliahan se on jos tuota haluaa, saumaa parantaakseen pitää varastossa jotain juomaa.

Äänestä

Minua ei ainakaan saa kukaan mukaansa muuta kuin nukkumaan. Tänä vuonna pari kertaa näin tehnyt. Jälkimmäisellä kerralla mies ei millään meinannut ymmärtää, etten halunnut muuta kuin nukkua. Sen sanoin hänen asunnolleen lähtiessä. Kaikkensa yritti, mutta minä olen niin ehdoton, että siinä ei ruikutus auta. Ei pätkääkään kiinnosta vieraan kanssa paneminen. Enää en suostu edes mukaan lähtemään. Kävelen vaikka kotiin jos bussit on menneet.

Äänestä
  • mee omaa koloos nukkuu. mä heittäsin sut parvekkeelta jos sää vaa tulistit koisaa

    Äänestä

  • Toi ämmä on ihme huora. Ylihinnottelee toosansa.

    Äänestä

  • Pelimies osaa tollasessa tilanteessa saada sinut jahtaamaan häntä ;)
    Kokemattomana minäkin oon oppirahani maksanut, niinkuin tietty kaikki pelimiehetkin.

    Äänestä

Joo. Joskus on käynyt juuri noin. Tapasin naisen baarissa, menimme luokseni jatkoille, joimme viiniä ja aamulla heräsimme alasti sylikkäin. Tuskin se kovin harvinaista on, koska melko arkisen oloinenkin mies joskus onnistuu. Tosin aika harvakseltaan, eikä nainen yleensä ole kaunotar.

Äänestä

Nuorempana oli helppoa kaataa nainen mutta nykyään naiset ei lähde baarista panemaan. Nuoruus loppui 30 vuotiaana.

Äänestä

Miten naiset "juoksisivat juoksujaan", jos tuo ei olisi normaalia? Eli tavikset voivat noin tehdä, ätmit tuskin, koska eivät uskalla tai halua edes baariin mennä.

Äänestä

Ihan tavallista, jos vain miehellä on pelimiestaitoja ja hän ymmärtää lähestyä naista jonka taso on vastaava tai mieluiten vähän heikompi kuin naisen jota hän voisi harkita parisuhteeseen.

Pitää olla rento, itsevarma, ja tietysti pitää osata viedä tilannetta eteenpäin niin että näennäisesti jutellaan niitä näitä mutta samalla pelataan läpi tyypillisiä manööverejä (kosketa käsivartta-> kädet siirtämisen, halaamisen, syliin nostamisen yms varjolla vyötäisille, jne). Sitten jossain vaiheessa annetaan naisen jahdata, ja lopulta mennään kämpille "jatkoille".

Ei kun siis, tarkoitin että pitää vain olla oma itsensä, mennä vain puhumaan naiselle, sitten jos vain on sitä kemiaa niin kaikki vain tapahtuu.

Äänestä

Ärsyttää niin vitusti tuollaiset kerskailijat.

Äänestä

Aina silloin tällöin kaipaan iholle ja kaappaan baarista jonkun nuorukaisen matkaani. Villi yö ja aamulla uusiksi, sitten päästän miehen matkaansa.
Millaiset ihmiset... tuskin voi mitään ihmistyyppiä eritellä. Aika monenlaiset tyypit hakeutuu toistensa seuraan lihan kiilto silmissä. :D
kauniita unia.

Äänestä
  • Ei voi eritellä ulkonäön, koulutuksen, ammatin, tietyiltä osin luonteen perusteella.

    Mutta ero on kuin onkin olemassa. Tajusin joskus että naiset joiden kanssa voisin miettiä suhdetta, eivät ole pikasuhteiden innokkaimpia harrastajia. Eivät ole harrastaneet, tai kokeilivat eivätkä pitäneet. Ovat herkkiä, empaattisia, ja etsivät syvällisempää yhteyttä.

    Jokainen irtosuhteita enemmän harrastanut on ollut verrattuna suosimiini naisiin tunnekylmä, monellakin tapaa elämän kovettama. Seksi on miehen puolelta enemmän fyysinen suoritus. Moni kutsuu niin rakastelua kuin rakastajaakin "panoksi".

    Moni jatkaa irtosuhteilua pitkään, ja etsii hyvää miestä vasta kun alkaa olla kiire. Silloin on myöhäistä. Jako on jo tehty.

    Äänestä

Itselläni on myös käynyt niin että saanti baareista on laskenut viimevuosina kun tuo 30 ikä tuli saavutettua.

Tosin syynä ei ole ikä vaan se että nykyään pyrin laadukkaampaan seuraan. Tosin pilkun jälkeen saatan sortua himoissani huononpaankin :)

Perjantaina taas pää täyteen ja baanalle

Äänestä

Kuinka todennäköisesti tavismies soittaa trumpetilla ukko nooan?
- no ei varmaan ekalla yrittämällä melodia irtoa, hyvä jos joku pörinä tulee, mutta muutaman viikon harjoittelun jälkeen voi onnistua.
Lakkaa ajattelemasta itseäsi tavismiehenä joka pysyy tavismiehenä. Opettele soittamaan. Pdf-tiedosto netistä "Mystery Method - How to get beautiful women into bed"

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Ala-Tuuhonen kirjoitti:

Kaveri taas kerran kehui heränneensä naisen vierestä aamulla. Baarista löydetty naikkonen, menty yhdessä naisen kotiin, juotu viiniä ja naitu.

Siis tapahtuuko tätä oikeasti vain onko nämä pskapuheita? Millaiset ihmiset harrastavat tällaista? Itse en ole käynyt baarissa enkä edes harrastanut seksiä. Kuinka suurella todennäköisyydellä tavismies löytää baarista yhden yön seuraa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu