Tilaan valtion tarkastajan, jos toiminta ja tiedotus ei parane.
Sivistyslautakunta
10
291
Vastaukset
- kerkiää sitä jos..
Jokos se kouluverkko selevis eilen illalla kulttuuritalolla ? Oliko opettajat päänä päsmärinä omia etuja ajamassa ? Mitä teki politiikot ? Etenki PerSut ja keput ? Vasemmisto ny tiijetään ..yhtä tyhjän kans !
- ja pian
Sorron yöstä nouskaamme.Kemppaan virkamieshallitus ja heti.
- ep.tietonen
Lopppuuko se Isokylän koulu ?
- laudelautakunta
Loppuu aikanaan . Vielä 4 lukuvuotta tämän jälkeen ja sitten rokulitalot myydään tai vuokrataan muuhun käyttöön. Näin se lautakunta antoi ymmärtää.
- samowaarit
Koulut on päätetty myydä venäläisille!
Pitäähän se majoitustilat olla kun avustusrekat tulevat auttamaan lapin köyhiä - kortisto kutsuu
samowaarit kirjoitti:
Koulut on päätetty myydä venäläisille!
Pitäähän se majoitustilat olla kun avustusrekat tulevat auttamaan lapin köyhiäMihin ne opettajat pannaan ? Niitä on jo nyt liikaa..suojatyöpaikkoja ...pienet oppilasryhmät pietään väkisin et saahan opettajille muka hommia..
- äly hoi
kortisto kutsuu kirjoitti:
Mihin ne opettajat pannaan ? Niitä on jo nyt liikaa..suojatyöpaikkoja ...pienet oppilasryhmät pietään väkisin et saahan opettajille muka hommia..
Eikö Lukion Priimus voisi opettaa ala-asteella?
- ho ho
Oppilaathan ne joutuu kärsimään eniten. Empä haluais omia lapsia tälläisiin kouluihin.
- järki käteen PerSut
Lukio ja yläaste Hillatielle ja sillä siisti. Alakoulut Isokylälle ja kankaalle. Kolome koulua piisaa ihan hyvin.
- Venäl.Uutiset
http://www.riemurasia.net/video/Venäläisten-uutiset/148530
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911107
- 125886
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa110881"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten278675- 76638
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait73603Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64562Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54546Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist38510- 72483