Tilaan valtion tarkastajan, jos toiminta ja tiedotus ei parane.
Sivistyslautakunta
10
237
Vastaukset
- kerkiää sitä jos..
Jokos se kouluverkko selevis eilen illalla kulttuuritalolla ? Oliko opettajat päänä päsmärinä omia etuja ajamassa ? Mitä teki politiikot ? Etenki PerSut ja keput ? Vasemmisto ny tiijetään ..yhtä tyhjän kans !
- ja pian
Sorron yöstä nouskaamme.Kemppaan virkamieshallitus ja heti.
- ep.tietonen
Lopppuuko se Isokylän koulu ?
- laudelautakunta
Loppuu aikanaan . Vielä 4 lukuvuotta tämän jälkeen ja sitten rokulitalot myydään tai vuokrataan muuhun käyttöön. Näin se lautakunta antoi ymmärtää.
- samowaarit
Koulut on päätetty myydä venäläisille!
Pitäähän se majoitustilat olla kun avustusrekat tulevat auttamaan lapin köyhiä - kortisto kutsuu
samowaarit kirjoitti:
Koulut on päätetty myydä venäläisille!
Pitäähän se majoitustilat olla kun avustusrekat tulevat auttamaan lapin köyhiäMihin ne opettajat pannaan ? Niitä on jo nyt liikaa..suojatyöpaikkoja ...pienet oppilasryhmät pietään väkisin et saahan opettajille muka hommia..
- äly hoi
kortisto kutsuu kirjoitti:
Mihin ne opettajat pannaan ? Niitä on jo nyt liikaa..suojatyöpaikkoja ...pienet oppilasryhmät pietään väkisin et saahan opettajille muka hommia..
Eikö Lukion Priimus voisi opettaa ala-asteella?
- ho ho
Oppilaathan ne joutuu kärsimään eniten. Empä haluais omia lapsia tälläisiin kouluihin.
- järki käteen PerSut
Lukio ja yläaste Hillatielle ja sillä siisti. Alakoulut Isokylälle ja kankaalle. Kolome koulua piisaa ihan hyvin.
- Venäl.Uutiset
http://www.riemurasia.net/video/Venäläisten-uutiset/148530
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.848040Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m896063Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875557Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot675476Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1134720Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232478Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys292173Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e51339Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71334Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa431164