nesteenpoisto lääkkeet/ulostus

Oletteko kokeilleet ulostus/nesteenpoisto lääkkeitä laihdutukssessa apuna?kokemuksia,laihtuuko?
125523
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Onko se mielestäsi laihtumista, kun käy kusella ja paskalla? Entä se, kun turvotus laskee? Missä on järkesi?

Äänestä

uskon kyllä et laihtuu mutta ei kyl kannata koska sit suoliso ei aineiden jälkeen toimi itsekseen kunnolla. käyttäähän mone syömishäiriöiset ulostuslääkkeitä oksennuksen ohella tai ihan ainoastaan lääkkeitäkin. lääkkeisiin jää muutenki koukkuun ja syö niitä sitten turhaankin ja ulostaa kaiken eikä sitä ole helppo lopettaa. en suosittele.

Äänestä
  • Mielipidekysymys vissiin tämäkin, mutta en ymmärrä miten joku pitää ulosteen ja nesteen poistumista kropasta laihtumisena. Mie olen aina olettanut että laihtuminen on rasvan "kadottamista" vartalosta.

    Äänestä

Kyllä on kokemusta ja niihin jää koukkuun. Elimistösi tottuu apuun eikä osaa enää toimia normaalisti. Tosi paska olo ja kipeetä tekee.
Ei kannata

Äänestä
  • millon tekee kipeet? jälkeen vai hetkellä? ihan heti ekal kerrallakin?n onkohan hirveesti haittaa jos kerran käyttää? ku haluis kerran vetää ihan kunnol herkkuj mut sit saada ne ulos?

    Äänestä

  • alli kirjoitti:

    millon tekee kipeet? jälkeen vai hetkellä? ihan heti ekal kerrallakin?n onkohan hirveesti haittaa jos kerran käyttää? ku haluis kerran vetää ihan kunnol herkkuj mut sit saada ne ulos?

    Oksenna syönnin jälkeen! Se on tosi tehokasta. SAA SYÖDÄ NIIN PALJON KUIN HALUAA JA ENEMMÄNKIN!!!!!

    Äänestä

  • keinon oivan kirjoitti:

    Oksenna syönnin jälkeen! Se on tosi tehokasta. SAA SYÖDÄ NIIN PALJON KUIN HALUAA JA ENEMMÄNKIN!!!!!

    on ihan muualla, pliis!

    Äänestä

mitä vielä ??? Pitäskö viikossa lähteä 15 kiloa ?? Amfetamiinia voisi kokeilla , käytetty USA :ssa 60-luvulla .

Äänestä
  • MITÄ V*T*U*! KUKA PUHU 15 KILOSTA?

    Äänestä

Sehän riippuu tasan siitä miten määrittelet laihtumisen. Jos ulosteen ja nesteiden poistuminen vartalosta on mielestäsi laihtumista, kyllä laihtuu. Mutta niitä mahamakkaroita tai peppurasvaahan nuo ei mihinkään hävitä.

Jos ei kärsi ummetuksesta tai suolistosairauksista tms. niin siellä paksusuolessa on vain sellaista tavaraa mikä on muutenkin matkalla ulos ja minkä on tarkoituskin olla. Joten jos saat sen sieltä muutamaa tuntia aikaisemmin pihalle, koetko laihtuvasi? Jos näin on, anna palaa...

Äänestä
  • joo, mut sillon ruuat ei ehdi varastoituu elimistoon ja voi syödä paljo mist muuten lihois!

    Äänestä

  • """" kirjoitti:

    joo, mut sillon ruuat ei ehdi varastoituu elimistoon ja voi syödä paljo mist muuten lihois!

    Ulostuslääke edistää ulosteen poistumista paksusuolesta, ja siinä vaiheessa kun se tavara on jo paksusuolessa, siitä on imeytynyt oikeastaan kaikki mitä on imeytyäkseen... jotain pientä siitä vielä muistaakseni paksusuolessakin imeytyy, mut ei mitään laihdutuksen kannalta oleellista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hermot menee kirjoitti:

Oletteko kokeilleet ulostus/nesteenpoisto lääkkeitä laihdutukssessa apuna?kokemuksia,laihtuuko?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu