Kunta ja talous

Ihmetyttää miksi kunta haalii omaisuutta mielin määrin ja ryhtyy vieläpä yrittäjäksi , eikös kunnan pitäisi keskittyä ihan muuhun kunnan tarjoamiin palveluiden yllä pitämiseen kun sen sijaa haaskaa rahaa ostamiseen ja yrittämiseen. ???täh,täh, son kulkaa meijän rahoja jota laitetaan kaikkeen höpöön ..!!
285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mitä se kunta nyt yrittää?

Äänestä

Kunta Kinte on muuten viimeinen sarja mitä olen katsonut.Onnittelen itseäni,että ei tarvi uhrata aikaani jonninjoutaviin.

Kyllä Kunta oikeassa on. Mitä sitä häiritsemään kortistossa arkisia asioita miettiviä ihmisiä. Antakaa ihmisten rauhassa hapotella ja leikkiä chatissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


5+20 kirjoitti:

Ihmetyttää miksi kunta haalii omaisuutta mielin määrin ja ryhtyy vieläpä yrittäjäksi , eikös kunnan pitäisi keskittyä ihan muuhun kunnan tarjoamiin palveluiden yllä pitämiseen kun sen sijaa haaskaa rahaa ostamiseen ja yrittämiseen. ???täh,täh, son kulkaa meijän rahoja jota laitetaan kaikkeen höpöön ..!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu