Erosivat vuoden vaihteessa pitkästä suhteesta. Mies rukoili ja ruikutti saada olla kanssani, sanoi eron johtuvan minusta. Meillä siis on off suhde ollut 3,5 vuotta, jonka halusin lopettaa kyllästyneenä siihen että hän oli varattu. Ero tuli, talot myytiin. Äkkiä mies alkoi viettää aikaansa exän kanssa. Minulta kielsi kaiken, sanoi haluavansa nyt omaa aikaa, tilaa ja rauhaa. Lopulta ajoin selkä seinää vasten kun kävi ilmi että taas oli eksänsä kanssa viettämässä viikonloppua (minulle ei kertonut tietenkään). Sanoin että nyt on parempi viheltää peli poikki, ei olla missään tekemisissä, ei edes ystäviä. Tivasin syytä kuitenkin kaikelle tapahtuneelle, olisi ikään kuin helpompi ymmärtää ja jatkaa eteen päin, miettimättä mitä tapahtui. Kysyin suoraan oletteko yhdessä, onko teidän välit lämmenneet. Vastaus oli EI. Minun tunteet on vain laimentunut, en jaksa näitä keskuteluita. Pahinta on että asuu melkein naapurissa ja aamulenkillä koiran kanssa oli eksän auto taas pihassa. Miksi ei voi sanoa kuten asiat on? Minä tunnustan "häviöni" ja jatkan eteenpäin mutta juuri tuo "tunteet ovat vain kuolleet" on pahinta mitä naiselle/miehelle voi sanoa.
Miksi mies ei myönnä suhdetta exän kanssa?
valehtelijavalehteli
2196
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Olitko siis suhteessa varatun miehen kanssa 3,5 vuotta sitten? Eiväthän pelimiehet koskaan muutu, pelailee nyt sinun selkäsi takana, mitä ennen teki vaimonsa selän takana.
Kyllä, olin suhteessa varatun miehen kanssa 3,5 vuotta. Ihme vain ettei voi myöntää asiaa... Kuitenkin tein selväksi ettei meillä enää mitään ole.