Mihin aikaan vuodesta uusi pyörä kannattaa ostaa? Onko parhaat tarjoukset nyt, syksyllä?
Ensi kesää ajatellen.
Uutta hakusessa.
362
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
nyt on erityisen hyvä aika ostaa pyörä!! ja esim xxl storessa on pirun hyviä tarjouksia ...kannattaa tutustua
Jos ostat pyörän jostain urheilumarketista, niin parhaat tarjoukset ovat nyt, kun marketit tyhjentävät varastoja suksien tieltä. Pyöräliikkeiden tarjoukset alkavat vasta kun uudet mallit ovat esitelty/toimituksissa. Eli joillakin merkeillä vasta vuoden vaihteen jälkeen. Lisäksi kannattaa vilkaista FIllarimessujen tarjoukset (osa GoExpoa).
Cyclocrossarien ja ratapyörien tarjoukset menevät osin eri tahtiin, koska ne ovat (Euroopassa) talvilajeja.
XXL:n avajaistarjoukset ovat myös olleet kohtuullisen agressiivisia, joten ne kannattaa katsastaa, nyt kun ketju on levittäytymässä Suomeen.
tarjouksia kannattaa katsella ympäri vuoden. eri asia sitten löytyykö niistä juuri itselle oikeanlaista ja oikean kokoista pyörää.