"Dunedinin yliopistossa Uudessa-Seelannissa tehdyn tutkimuksen mukaan ihmiset, joilla on nuorena ollut useita seksikumppaneita, ovat vanhemmalla iällä taipuvaisia alkoholin ja huumeiden liikakäyttöön."
Iltalehti 2.10.2014
Kannattaako hurvitella
jalat ristiin.
5
298
Vastaukset
- Jagdpanther
Aha.
Niin, mutta vain Uudessa Seelannissa. Täällä Suomessa se ei käy niin. Mielummin kannattaa pitää hauskaa, kuin kuolla vanhana ja kärttyisenä vanhanapiikana, joka ei ole saanut keneltäkään.
Olet varsin oikeassa,meillä pitää saada kokeilla ensin,valita vasta sitten,jos sittenkään.
Elämä on vain yhden kerran ja siitä saa nauttia. Mielellään koko aikuisen ikänsä nauttii seksistä joka on suuri nautinto.
- Juomisen ja naimisen
Selvähän se.Lähes aina yhden yön kumppani isketään ravintolasta,jota elämää jatkavat lopun ikäänsä.
Minkä nuorena oppii,sen vanhana taitaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1833495Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3752197Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii562176- 432042
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321491Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251- 541213
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4291163Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1181045- 59984