Minulla on ollut hetken aikaa juttua 29-vuotiaan kanssa (täyttää 30 ensi kuussa) ja itse olen 18 (täytän tammikuussa 19). Mitä mieltä olette, onko liian iso ikäero? Jotkut kaverit eivät ole olleet moksiksaan, mutta toiset taas jollain tapaa kauhistelevan. Mies on hyvin nuorekas ja vaikuttaa kyllä ikäistään nuoremmalta.
Ihan mielenkiinnosta kyselen. Itse teen kyllä päätökseni, mutta olisi hauska kuulla muitten mielipiteitä. Emme kuitenkaan virallisesti vielä seurustele, emmekä ole juuri ikäerostamme puhuneet. Ajattelin kyllä ottaa asian vielä puheeksi, vaikka se ei tosiaan tunnu miestä häiritsevän.
Ihan mielenkiinnosta kyselen. Itse teen kyllä päätökseni, mutta olisi hauska kuulla muitten mielipiteitä. Emme kuitenkaan virallisesti vielä seurustele, emmekä ole juuri ikäerostamme puhuneet. Ajattelin kyllä ottaa asian vielä puheeksi, vaikka se ei tosiaan tunnu miestä häiritsevän.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ei mun mielestä sellaista olekaan että liian iso ikäero, molemmat on täysi-ikäisiä ja päättää itse mistä tykkää.
Ylläoleva täsmälleen oikeassa!! Täysi-ikäisiä olette! Nauttikaa tästä päivästä huomista ei vielä ole ja muiden mielipiteistä viis!
12 vuotta ikäeroo. Oli ennen vanhaa rikkaiden miesten kohdalla Suomessakin tavallista. Kyllä lähes kaikille miehille käy nuorempi nainen.Itse en tuossa iässä noin vanhoja katsellut. Enempi sytytti samassa elämäntilanteessa olevat. Miksei, jos itse tykkäät ja kaipaat isähahmoa tai isoveljeä.
no huh, isähahmoa tai isoveljeä...molemmat kyllä löytyy, että sitä en ihan ole hakemassa :)
tässä sulle vähän mietittävää. kyseinen herra on ollut täysi-ikäinen jo silloin kun itse olet ollut 6-vuotias. Hänellä ei olisi tarvetta etsiä noin paljon itseään nuorempaa, ellei olisi aivan toivottoman ruma, typerä, ylimielinen taikka sairas. ihan näin vink vink että kyllä 30v naisetkin osaavat ihan näyttäviä olla. itse olen tällä hetkellä 20 vuotias, enkä mitenkään voisi kuvitella ottavani esimerkiksi 16 vuotiasta, koska hän on aivan liian lapsi, 17v riippuisi tapauksesta, mutta en todellakaan voisi kuvitella että 30v:nä ottaisin jonkun 12 vuotta itseäni nuoremman tytön. ja lisään tähän loppuun vielä ripauksen omaa kokemusta: itselläni meni säätö pieleen koska muija tykkäsi käydä tapaamisten välissä pistelemässä myös jotain 30 miestä. voit varmaan kuvitella miltä se tuntui, kun asia kävi ilmi. Mikä sellainen mitä meissä nuoremmissa ei ole viehättää niissä vanhemmissa miehissä?