Minulle on joskus sanottu että ulkoisesti muistutan vähän Norjan massamurhaaja Anders Breivikiä. Löysin kyllä itsekkin omasta ulkonäöstäni jotain yhtäläisyyksiä kun katsoin kuvia Breivikistä.
Olen kysynyt joskus ennenkin että onko silloin komea, ruma vai siltä väliltä jos muistuttaa Breivikiä. Tästä arviosta pitää sitten jättää pois hänen tekonsa ja arvioida pelkästään ulkonäköä. Jotenkin tuntuu että ihmisiä taitaa pelottaa vastata tällaiseen kysymykseen.
Olen kysynyt joskus ennenkin että onko silloin komea, ruma vai siltä väliltä jos muistuttaa Breivikiä. Tästä arviosta pitää sitten jättää pois hänen tekonsa ja arvioida pelkästään ulkonäköä. Jotenkin tuntuu että ihmisiä taitaa pelottaa vastata tällaiseen kysymykseen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
- Havaitsen hirvittävän kysymyksen
- Tutisen pelosta
- Ryömin pöydän alle
- Huudan äitiä apuun
- Olen omasta mielestäni loman tarpeessa
- Toimitusjohtaja ei ole kysymyksestä samaa mieltä, jaksaa jaksaa.
Pahus, yritä hirvittävämmällä kysymyksellä.
Pahus, vieläkään en saanut vastausta kysymykseeni.
Tosin jossain vauvapalstalla on keskustelu aiheesta onko Breivik komea vai ruma mies niin se kyllä jakoi mielipiteet täysin kahtia.
hui. pelottava jännämies olet. varmaan olet korkannut pari neitsyttä kun oikein massamurhamieheltä näytät. ihan pikkarit kostuu kun ajattelen tuollaista miestä
Voin kertoa salaisuuden että itseasiassa en ole korkannut yhtäkään neitsyttä tai harrastanut seksiä kovinkaan monen naisen kanssa. Tämä kertonee siitä ettei se aina riitä vaikka olisikin suht komean näköinen. Onhan se sinällään vähän ihme jos olen 10 vuotta nuorempi painos Breivikistä.
Kyllä se Breivik on varmaan yleisesti ihan komeakin.
Joskus kuulee ihmisten puhuvan murhaajan tai raiskaajan näköisestä miehestä. Se ei välttämättä ole mitenkään fyysiseen ulkonäköön liittyvä seikka, vaan siinä olemuksessa ja/tai katseessa on jotain hämärää. (Yhtä vaikea asia selittää kun se "kemia")
Eli se jos joku sanoo sinua Breivikin näköiseksi, tarkoittaa varmaan vaan tosiaan noita fyysisiä piirteitä eikä sitä olemusta.
Ulkonäköasiat on makukysymyksiä. Joku tykkää Breivikin ulkonäöstä ja joku ei.
En varmaan ole olemukseltani psykopaatin oloinen toisin kuin Breivik mutta luulen kyllä osaavani näytellä hullua ainakin jossain määrin.
Pimppalooralta piti kysyä että ihailetko Breivikin olemusta?
"Joskus kuulee ihmisten puhuvan murhaajan tai raiskaajan näköisestä miehestä. Se ei välttämättä ole mitenkään fyysiseen ulkonäköön liittyvä seikka, vaan siinä olemuksessa ja/tai katseessa on jotain hämärää. (Yhtä vaikea asia selittää kun se "kemia")"
Vaikea selittää, mutta helppo näyttää. Sanattomasta viestinnästähän tässä on kyse. Taitava näyttelijä osaisi helposti loihtia murhaajailmeen, ihan samalla tavalla kuin taitava (huom! taitava) pelimies loihtii sitä kemiaa.
Käyn ihan kuumana Breivikin näköisiin. Lähdetkö treffeille?
Ensiksi en usko että olet oikeasti nainen ja toiseksi tällä hetkellä tapailen erästä naista joten joudun tällä kertaa antamaan pakit.
Kolmanneksi täytyy sanoa että en tiedä näytänkö läheskään kaikkien naisten mielestä Breivikiltä. Tuo nyt oli vain yhden naisen näkökulma.
http://ossimantylahti.puheenvuoro.uusisuomi.fi/79762-lihapuhetta
Tuossa otteita siitä että jotkut naiset todellakin käyvät aivan kuumana Breivikin kaltaiseen psykopaattiin.
Demin keskustelupalstalla nimimerkki Lobe komppaa ”nam :p” ja ”breivik on mulle aina hyvännäköinen vaikka se tappais vaikka koko sukuni, panisin sitä silti”.
Asiaaaaa. ;D