mies suuttui-ei kuulu enää mitään!!

Tota joo,perjantaina tuli riitaa miehen kanssa valitettavasti ja se sit häippäs (varmaan kotiinsa) siitä ei ole kuulunut sen jälkeen mitään. Mikähän helvetti sillä on kun ei vastaa mulle enää ollenkaan!?? Ollaan seurusteltu noin 7-vuotta eli ihan tuoreesta suhteesta ei kyse. Mitä mä teen ja mikä ihme sitä vaivaa!? nyt on kulunut jo kuitenkin aika kauan riidasta eli ihmettelen kun ei kuulu vieläkään mitään. Onks ihan normaalia????Jättikö se mut? Olen kysynyt siltä tekstarilla että haluaako se erota kerta ei kuulu mitään mutta eipä ole siis siihenkään vastannut et hohhoijaa. Tämä on aika ahdistavaa.
123248
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Se on panemassa jotain böönaa ihan selvästi.

Äänestä

Ai,no vaikea uskoa että olis heti joku toinen nainen?? kun se on sanonut että haluaa olla vain ja ainoastaan mun kanssa.

Äänestä
  • Voi voi kun miehet sanovat ja tekevät eri asioita.. Voihan olla, että mies halusi riidellä, että voi "hyvällä syyllä" erota, ja päästä panemaan toista..

    Minä en enää odottelisi yhteydenottoa, tuo on henkistä väkivaltaa miehen puolelta. Jos tuon jälkeen ottaisikin yhteyttä, niin takaisin en ottaisi.

    Äänestä

  • Aika nuoria kai olette, vaikka pitkä suhde takana? Tervetuloa todellisuuteen. Monet miehet ja myös naiset sanoo asioita, joita eivät todellisuudessa tarkoita. Sanovat sanoja, jotka sillä hetkellä tuntuvat heidän mielestään oikeilta. Jos hän sun kanssa haluaa olla, niin ei tekisi tuollaisia temppuja. Eikös niin?

    Äänestä

Saattaapa olla, että jätti sut. Riiteli ja sai hyvän syyn lähteä. Usko vaan, sillä on jo uusi nainen katsottuna. Ei vaan saanut sanottua sitä sulle ja valitsi itselleen helpoimman vaihtoehdon sen näyttää. Munaton mies.

Älä ota siihen mitään yhteyttä. Anna olla. Sitä vaivaa yksinkertaisesti se, ettei kunnioita eikä arvosta sua yhtään. Jos edes rakastaisi, ei täyspäinen mies noin käyttäytyisi.

Äänestä

Katso sen facen parisuhde status, mun exä katos pariksi päiväksi ja sitten luinkin facesta että mies on sinkku.

Mene katsoon sinne sen kämpille, kai sulla on avain sinne kun ootte olleet yhdessä noin kauan?

Äänestä

No millainen on ollut aiemmin riitojen yhteydessä, kai tämä ensimmäinen riita ollut?

Itse olen hyvin pitkäpinnainen ihminen, mutta kun kuppi vihdoin menee nurin, se sitten menee ja saatan vain kerta kaikkiaan "kadota" jonkun ihmisen elämästä. Lievempi muoto tästä on, että vetäydyn joksikin aikaa itsekseni miettimään syntyjä syviä ja tulen esille, kun minulle sopii - en yhtään aikaisemmin, koska miksi pitäisi aina olla toisen tavoitettavissa, jos saa kuraa silmille?

Äänestä

Jep,eipä ole vielä kuulunut mitään koko tyypistä. Kävin tänään koputtelemassa jopa sen ovella mutta ihan turha reissu ,ei ollut kotona tai sitten ei vaan halunnut avata ovea,niinkun epäilinkin ettei se mulle kuitenkaan ovea avaa. Mulla ei ole sen avainta. On meillä aikasemminkin ollut jotain riitoja ja miehen tapana on ollut silloin kyllä eristäytyä mutta muistaakseni ei näin kauan ole ikinä ollut etteikö olis pitänyt mitään yhteyttä. Vois edes suoraan sanoa jos haluaa erota. Mua ahdistaa tosi paljon! Olen laittanut sille nyt niinku joka päivä viestiä mut taitaa olla parempi etten laita enää perkele sentään! Tuskinpa se tosiaan mua rakastaa kerta tämmöttiin tekee =( Minä olen 29v ja mies 36v!

Äänestä
  • Jospa se meni ja hirtti itsensä kämppäänsä, kun päästä irtosi viimeinenkin piuha.

    Äänestä

  • sepot kirjoitti:

    Jospa se meni ja hirtti itsensä kämppäänsä, kun päästä irtosi viimeinenkin piuha.

    Niin kamalaa. Toivottavasti ei!

    Äänestä

  • Ootte seukannu about 7 vuotta mutta sulla ei ole avainta miehen kämpille? En tajua tuollaisia seurustelusuhteita missä ei oikeasti sitoutuda yhtään mihinkään, elellään omissa mörskissä ja tavataan kun tavataan ja paneskellaan silloin tällöin. Ei ne ole oikeita parisuhteita vaan jotain avoimia suhteita joten koko tämä aloitus ei kuulu tälle palstalle mun mielestä lainkaan.

    Ei sen puoleen, mun puolesta jokainen saa elää elämäänsä ja suhdettaan ihan kuten parhaaksi näkee mutta itse kunnioitan perinteisiä tapoja enemmän, tai oikeastaan itselleni on ainoa oikea tapa se, että seukataan jokin järkevän pitkä aika, muutetaan yhteen, mennään kihloihin ja lopuksi naimisiin. Onhan se konservatiivista varmaan nykyajan mittapuitteissa mutta rehtinä perusmiehenä ajattelen asian noin.

    Ehkä se on jotakin "perusturvaa" kun asuu kumppaninsa kanssa yhdessä ja lupautuu elämään pidemmänkin aikaa, ettei hypi sinne sun tänne. Tuota minäkin kyllä nuorempana harrastin mutta vanhemmiten olen oppinut arvostamaan tätä ajattelumallia, sopii mulle nykyään hyvin. Himassa oman rakkaan kanssa, ruoanlaittoa, leffaa, remppaa ja ylihuomenna kylpylään rentoutumaan,yhdessä.

    Äänestä

Aika erikoista käytöstä. Itse varmaan soittaisin jo hänen vanhemmilleen. Olisin huolestunut. Tollanen katoaminen on väkivaltaa ja hyvin itsekästä ja kypsymätöntä. Itse en jatkaisi koskaan yhteydenpitoa tyypin kanssa ku ero olisi saatu selväksi. Epäkypsä persoonallisuus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hggg kirjoitti:

Tota joo,perjantaina tuli riitaa miehen kanssa valitettavasti ja se sit häippäs (varmaan kotiinsa) siitä ei ole kuulunut sen jälkeen mitään. Mikähän helvetti sillä on kun ei vastaa mulle enää ollenkaan!?? Ollaan seurusteltu noin 7-vuotta eli ihan tuoreesta suhteesta ei kyse. Mitä mä teen ja mikä ihme sitä vaivaa!? nyt on kulunut jo kuitenkin aika kauan riidasta eli ihmettelen kun ei kuulu vieläkään mitään. Onks ihan normaalia????Jättikö se mut? Olen kysynyt siltä tekstarilla että haluaako se erota kerta ei kuulu mitään mutta eipä ole siis siihenkään vastannut et hohhoijaa. Tämä on aika ahdistavaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu