Petollinen ukko

Joopas joo

Olipa kiva yllätys postin mukana kun tulin kotiin: lähemmäs 50 v ukolleni oli tullut asuntotarjous, muttei minulle ollut kertonut mitään asunnonhausta.Meillä on omistusasunto. Siinä olin tuhma, että avasin toisen postin, mutta tiesin heti mistä oli kyse kun näin osoitteen mistä posti oli tullut. Hävitin kuorineen päivineen ja katson mitä seuraavaksi tapahtuu. Missään nimessä en halua tämän kanssa jatkaa eloa.

2

248

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oppeliini1

      Tuollaista postia saan joka viikko. En tiedä mistä lähettäjät keräävät osotteita mutta luokittelen nuo kirjeet roskaposteiksi ja teen aivan kuin sinä: heitän ne suoraan roskiin . Tosin edes avaamatta.

    • nojoo6

      Noita tarjouksia tosiaan tulee sekä postiin että sähköpostiin, vaikka niitä ei olisi tilannut. Ihan niin kuin muitakin mainoksia nykyään naamioidaan tarjouksiksi tai jopa vastauksiksi muka johonkin yhteydenottoon. Olisit ihmeessä kysynyt mieheltäsi, ennen kuin kuvittelet mitään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit

      mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte
      Maailman menoa
      166
      3024
    2. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      113
      2286
    3. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      77
      1970
    4. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      49
      1738
    5. Kyllä mies pakit kestää

      Herranen aina nyt poijat! 😃 Jos pelkäätte pakkeja noin paljon niin hamekangasta hakemaan. Oon ite saanut useammatkin n
      Ikävä
      62
      1617
    6. Kuka on Farmi Suomi Riiko?

      Farmi Suomi -realityssä Riiko Sakkinen on saanut paljon tv-aikaa. Riikon ajatuksia ja toisten nokittelua sekä lopulta pe
      Tv-sarjat
      16
      1456
    7. Palomestari sytytti tulipalon Kankaanpäässä

      Kankaanpää ei yllätä koskaan. Oukarinkadulla syttyi rivitalossa tulipalo toukokuussa 2024. Nyt sen sytyttäjää syytetään
      Kankaanpää
      32
      1430
    8. Vastuuhenkilöt

      Ketkä ovat Lapuan Kotiasunnot-yhtiön tili- ja vastuuhenkilöt? Nimet kehiin, julkista tietoa.
      Lapua
      73
      1261
    9. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      67
      1251
    10. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      21
      1024
    Aihe