Olipa kiva yllätys postin mukana kun tulin kotiin: lähemmäs 50 v ukolleni oli tullut asuntotarjous, muttei minulle ollut kertonut mitään asunnonhausta.Meillä on omistusasunto. Siinä olin tuhma, että avasin toisen postin, mutta tiesin heti mistä oli kyse kun näin osoitteen mistä posti oli tullut. Hävitin kuorineen päivineen ja katson mitä seuraavaksi tapahtuu. Missään nimessä en halua tämän kanssa jatkaa eloa.
Petollinen ukko
Joopas joo
2
222
Vastaukset
- Oppeliini1
Tuollaista postia saan joka viikko. En tiedä mistä lähettäjät keräävät osotteita mutta luokittelen nuo kirjeet roskaposteiksi ja teen aivan kuin sinä: heitän ne suoraan roskiin . Tosin edes avaamatta.
- nojoo6
Noita tarjouksia tosiaan tulee sekä postiin että sähköpostiin, vaikka niitä ei olisi tilannut. Ihan niin kuin muitakin mainoksia nykyään naamioidaan tarjouksiksi tai jopa vastauksiksi muka johonkin yhteydenottoon. Olisit ihmeessä kysynyt mieheltäsi, ennen kuin kuvittelet mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.737977Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m886047Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,835531Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot675446Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1134700Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1202441Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e51319Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71314Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa431144Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko511128