Ikää ja viehätysvoimaa tuli lisää, entäs nyt?

Olen mies, ja huomasin että kun täysin 30v. on siitä eteenpäin naiset jostain syystä olleet huomattavasti kiinnostuneempia minusta, myös minua huomattavasti nuoremmat ja vielä aika hyvännäköisetkin.

Ongelmana on se, etten ole nuorempana ollut näin vetävä ja saanut pikemminkin pakkeja, joten nyt en oikein osaa suhtautua ja toimia näiden uusien saumojeni mukaisesti.

Onko tätä käynyt muille? Onko neuvoja kuinka tämän voisi kääntää edukseen?
7101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Sama juttu. Parikymppisenä suurin osa naisista ignoorasi muutamia poikkeuksia lukuunottamatta. Nykyään saa kiinnostusta viikottain kun ikää on yli 30. Myös nuorilta vähän päälle parikymppisiltä. Ongelmana on vain se, että huonoista kokemuksista ja yli vuosikymmenen kestäneestä naisten suunnalta tulleista negatiivisista viboista ylipääseminen ei ole helppoa. Toisin sanoen en oikein osaa sillä naisten odottamalla rennon itsevarmalla tavalla vastata näihin kiinnostuksen osoituksiin vaan ihan selviinkin vihreisiin valoihin suhtaudun epäilevästi ja pidän asiallisen linjan yllä sen sijaan että uskaltaisin rikkoa muodollisen kanssakäymisen sääntöjä esim. flirttailulla.

Äänestä
  • Siis niin tuttua, niin tuttua. :)

    Minulla on kanssa tuo ongelma, että ei tätä meinaa uskoa todeksi, ja kanssa nuo negatiiviset vibat ovat jääneet pahasti päälle.

    Äänestä

Tuttua huttua. Teininä piti tosissaan tehdä töitä päästäkseen suhteeseen. Juurikin tuossa 30 tietämissä osat kääntyivät ja naiset alkoivat aloitteelliseksi. En tosin laskenut sitä omaksi hyväkseni vaan päättelin sen johtuvan naisten biologisen kellon tikityksestä. Juoksut oli juostu ja oli aika etsiä isä lapsille. Minä vain en halunnut lapsia, joten heilat vaihtuivat tiuhaan.

Äänestä

Tapahtuuko tuo juuri kun on ylittänyt 30 koska en ole vielä 28½ vuotiaana huomannut vielä naisten lisääntynyttä kiinnostusta :/

Äänestä
  • Eiköhän se ole yksilöllistä koska tapahtuu vai jääkö tapahtumatta.

    Äänestä

oliko tää se suurin ongelma sun elämässäs? miten saada nainen? ootsä tosissas...

Äänestä

Jos täällä pitää kysellä niin millaisiakohan merkkejä on tuosta naisten kiinnostuksesta?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rimbiino kirjoitti:

Olen mies, ja huomasin että kun täysin 30v. on siitä eteenpäin naiset jostain syystä olleet huomattavasti kiinnostuneempia minusta, myös minua huomattavasti nuoremmat ja vielä aika hyvännäköisetkin.

Ongelmana on se, etten ole nuorempana ollut näin vetävä ja saanut pikemminkin pakkeja, joten nyt en oikein osaa suhtautua ja toimia näiden uusien saumojeni mukaisesti.

Onko tätä käynyt muille? Onko neuvoja kuinka tämän voisi kääntää edukseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu