Joensuussa lävistys...

Missä joensuussa kannattais ottaa läväri? Ja onko ne kertakäyttöneuloja, ettei tuu mitään verenmyrkytystä.
6385
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Eikö ne laita sitä banaani koruu ekalla kerralla, ku kaveri sano et ne laittaa renkaan?

Äänestä

eli pt-talon yläkerrassa ottos tattoo and piercing (tai miten nyt kirjotetaankin). Siellä on sellanen täti ku marianne joka tekee hyvin ja puhtaasti. Oon ite ottanu yhteensä kolme lävistystä siellä ja kunnossa on olleet. Koru homma on vähän kii siitäki et mihin otat sen.

Äänestä
  • eli napakorusta on kyse

    Äänestä

  • Elli kirjoitti:

    eli napakorusta on kyse

    niin. napakoru *huokaus*
    mä menetin sellasen just tänään. ehti olla VAIN 5½ kuukautta. se ns. kasvoi ulos. tänään se sitten kävellessäni tipahti. kuulostaa uskomattomalta mut näin surullisesti kävi :( ja mä kun niin rakastin sitä. nyt muistona vain ruma rupiepämuodostus ja tulevaisuudessa arpi! :/

    Äänestä

Kävin tänään ottamas napakorun, kyl se vähän koski ku se laitto sen, meinasin ylös noustessa pyörtyy...(oon aika herkkä tollasille) mut onnex en pyörtyny vähän silmissä sumeni. Nyt kärsii jo pyöritellä rengasta, mut vähäsen se viel koskee.Toivottavasti se ei tulehu eikä kasva ulos.

Äänestä

heips!
käyhän jos asut j.suussa otolla ja mannilla pt talossa manni on hyvä lävistäjä, käytiin ite tyttöni siellä kulmaan ja nenään laittaa lävärit.
manni laittaa hyvin, eikä hintakaan oo korkee. ei kannata mennä taitamattman luo. sieltä saat myös hyvät hoitoohjeet miten putsata sitä sen jälkeen.
tsemmpiä sulle!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Elli kirjoitti:

Missä joensuussa kannattais ottaa läväri? Ja onko ne kertakäyttöneuloja, ettei tuu mitään verenmyrkytystä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu