Näköjään narsisti on irti

ja riehuu tällä palstalla
12120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Hyvin kuvasit sinua itseäsi.

Äänestä

Huomattiin. Joku kirjoittaa itsestään ja suvustaan. Varmaan herättää ystävissään valheellista mielistelyn tarvetta, mutta täällä ei sellainen onnistu.

Äänestä
  • Et ole tosissasi? Aika hullu väite.
    Kuuntelin juuri radiopsykogia, joka kertoi ihmissuhteista. Siinä puhuttiin esimerkiksi energiasyöpöistä. Ihmisistä, jotka haluavat kaataa ongelmansa toisten niskaan, ovat negatiivisia, eivätkä siedä minkäänlaista positiivisuutta ja iloa - ei tietenkään sitä, että jollain menee hyvin, tai vielä pahempaa joku nauttii elämästään. Se on hyvin tuomittavaa.

    Äänestä

  • "Varmaan herättää ystävissään valheellista mielistelyn tarvetta, mutta täällä ei sellainen onnistu."

    Aika viihteellinen palsta, kyllä taas sain hyvät naurut.

    Äänestä

  • Monet ovat pelkästään ilkeitä. Jotkut taas vaativat naama kireänä muita olemaan positiivinen, vaikkeivat itse ole.

    Aika outoa... mutta viihteellistäkin.

    Äänestä

  • dsrfgsggteh kirjoitti:

    Monet ovat pelkästään ilkeitä. Jotkut taas vaativat naama kireänä muita olemaan positiivinen, vaikkeivat itse ole.

    Aika outoa... mutta viihteellistäkin.

    Mikäs toi kommentti oli? Jokainen saa rypeä negatiivisuudessaan ihan vapaasti. Mutta turha tänne negatiivisten on tulla syyttämään positiivisia positiivisuudesta. Näin tietenkin tapahtuu ja se on kyllä melkoisen hassua.

    Äänestä

  • negatiiviset norsun vitulla olevat tulevat vaatimaan negatiivisilta postiivisuutta norsun vitulla. Se vasta hassua onkin. Olipa tylsää luettavaa tänään.

    Äänestä

  • norsunvitulla kirjoitti:

    negatiiviset norsun vitulla olevat tulevat vaatimaan negatiivisilta postiivisuutta norsun vitulla. Se vasta hassua onkin. Olipa tylsää luettavaa tänään.

    Positiivisia, ja tasapainoisia ihmisiä tänne eksyy harvemmin, eikä sellaisia siedetä mukisematta.

    Äänestä

Energiasyöttöjä ja narsisteja, täällä? Sana on netissä vapaa. Jos nettikeskustelu ei miellytä, saa kritisoida tai saa poistua.

Äänestä
  • Olet väärässä. Energiasyöppöjä ei saa kritisoida, koska he eivät sellaista kestä.

    Äänestä

  • Ai pitäisi poistua. Mitäs sitten voisi argumentoida naama norsun vitulla. Kysympä vain!

    Kritisoikaa kritisointeja, jotta voimme kritisoida naama norsun vitulla. Elämää!!

    Äänestä

  • norsunvitulla kirjoitti:

    Ai pitäisi poistua. Mitäs sitten voisi argumentoida naama norsun vitulla. Kysympä vain!

    Kritisoikaa kritisointeja, jotta voimme kritisoida naama norsun vitulla. Elämää!!

    Jos sinulla on naama nimimerkkisi mukaisessa järjestyksessä, niin kaikilla ei ole. Elämä on lyhyt, ei sitä pidä käyttää rumiin sanoihin, ajatuksiin ja muihin negatiivisuuksiin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ei osu ei uppoa kirjoitti:

ja riehuu tällä palstalla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu