Ero?

Onko liitolla enää mitään tulevaisuutta, jos emme ole kosketellleet toisiamme pariin vuoteen? Emme "keskustele"muusta kuin rahasta tai lapsiemme asioista. Riitelemme alinomaan. Emme asu enää yhdessä vuodesta 2012. Yhdessä saatamme käydä uimassa tai pöyräretkellä. Siihen se jää. Meillä ei ole yksinkertaisesti mitään yhteistä. Minä urheilen, hän istuu sisällä eikä harrasta mitään. Itse olisin valmis ulkopuoliseen apuun. Puolisoni on sitä mieltä, että kaikki on minun ongelmiani. Mene yksin! Erokin olisi tietty vaihtoehto, mutta kuinka paljon alaikäiset lapset siinä kärsivät? Sitä itse mietin. Muuten olen jo aika kypsä tähän alituiseen riitelyyn ja mollaamiseen.

3

340

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Paska jo housuis

      Lqpset on kärsinyt jo jos ette ole 2012 lähtien ole olllut enää yhdessä. Käsittämätöntä todellisuuden pakoilua teiltä.

    • Ei toivoa

      Lasten kannalta olette eronneet jo 2012 kun lähditte eri osoitteisiin. Keskenämme teillä on joku henkinen riippuvuus mutta parisuhdetta tilanteenne ei muistuta. Lapset toimivat tekosyynä tehdä lopullista rajanvetoa parisuhteen loppumiselle.

    • tuttua :(

      Olen se lapsi joka ei koskaan saanut kokea sitä ihanaa päivää kun vanhemmat eroaisivat, että perheen olo muuttuisi paremmaksi. Olette vain kaksi teeskentelijää, ja ajattelette vain itseänne. Ette lainkaan sitä arvokasta elämää minkä olette joskus saaneet aluilleen.

      On hyvä kun ette asu yhdessä, seuraava askel on lopullinen ero, että lasten ei tarvitse kärsiä enää teideän kahden itsekkyyden ja rahan ahneudesta tuottamasta surusta ja vihasta. Ettekö ole koskaan meittineet millaista esimerkkiä näytätte heille? Haluaisitko että sinun oma pikkuisesi joskus elää samanlaisessa huonossa suhteessa kun ei vaan uskalla erota edes oman tai lasten hyvinvoinnin takia?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      138
      13192
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      84
      3648
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      95
      2914
    4. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      36
      1389
    5. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      275
      1374
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      151
      1319
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      115
      1274
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1194
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1071
    10. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      205
      979
    Aihe