Vuokrafirmat Turussa

Hommiin

Mitä turkulaisia vuokrafirmoja voitte suositella, entä mitkä kantsii kiertää kaukaa?

4

589

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • älä mene kiitos 3333

      Kaikki! jos teet työtä! et tarvitse siihen ketään ylimääräistä rinnallesi vetämään palkasta välistä muuta kuin verottajan!

    • Tyytyväinen

      Tietty riippuu minkäalan töitä teet. Mä tein kaupan alan töitä ensin Staffille ja sitten Carrotille. Staffilla mua harmitti se et en silloiseen kännykkääni saanu työtarjous systeemiä, mutta mulle tuli tekstarit ja netin kautta sai käydä valkkaamassa duuneja ja aamuisin mulle soitettiin et lähdetkö kohta tai heti töihin. Silti mulla riitti töitä koko ajan täyspäiväisesti. Tosin mulla on auto ja olin aina valmis lähtemään minne vaan töihin. Sain myös hyviä ja pitkiä työpäiviä. Palkan maksu sujui täysin ongelmitta ja sain TES:n mukaista palkkaa lisineen. Staffi koulutti myös ketjujen vaatimiin koulutuksiin. Carrotilla mulla oli soppari 8kk määräaikainen samaan työpaikkaan joka jatkui sen jälkeen toistaiseksi. Jos haluaisin vieläkin tehdä kaupan alan töitä, en yhtään epäröisi ottaa yhteytta ko. firmoihin.

    • duunissa4

      Suomen Henkilöstötalosta http://www.henkilostotalo.fi/ on hyviä kokemuksia

      Paljon eri tyyppisiä paikkoja eri aloilta, etenkin raksa, logistiikka ja teollisuuspuolelta. Töitä riittää hyvin, palkanmaksu toimii, ei ole ollut mitään ongelmia. TES:ksia noudatetaan, sai hyvät varusteet ja toimistolla aina joku, jonka saa kiinni jos on kysymyksiä. Myös monta kaveria on innostunu jättämään hakemuksen ja heillekin on töitä riittäny

    • tummatkeuhkot

      Turun Carrot oli reilu, sovitusti tili lomat. 2vk homma venyi 2kk:ksi.

      Raksapuolella haetaan apumiehiä putkiremppoihin, ja turku on asbestikaupunki. Älä mene remppoihin, tosin juuri muuta ei ole. RM:lle et ainakaan.
      Turussa duunit vähissä muutenkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      168
      1006
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      58
      792
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      86
      790
    4. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      72
      727
    5. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      643
    6. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      62
      589
    7. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      71
      576
    8. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      46
      559
    9. 28
      555
    10. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      35
      555
    Aihe