MITEN TOIMIA PAKKIEN JÄLKEEN?

probleema

Kehuin erään puolituttuni ulkonäköä ja vihjailin hänelle, että voisimme joskus kahden kesken tavata. Hän ei kuitenkaan kuulemma halunnut mitään, mutta kiitteli kovasti kehuista: joten miten toimin nyt?

A. Yritän iskeä hänet vielä, mutta miten?

B. Unohdan hänet enkä katso päällekään. Mutta kuinka voin vältellä häntä, sillä näemme toisiamme joka päivä?

9

489

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei mennyt unodu

      Mulle kävi kerran tuolleen, että yksi ikäiseni toista sukupuolta oleva ihminen sanoi, että voisi seurustella kanssani. Olimme jokasuhteessa aivan täysin erilaisia ihmisiä.

      En jättänyt häntä siksi, että en olisi voinut ottaaa häntä, vaan säästin hänta siltä, mitä ympärilläni oli. Hän hyväksyi sen mitä mitä miinä olin, mutta kenenkään ei tarvi hyväksyä sitä mitä ihmisen taustalla on.

      Ei pakit tarkoita etteikö se paikka sydämessä ole ja etteikä se ihminen olisi rakas. Tottakai hylätyksi tuleminen tuntuu pahalle, mutta ei se ole helppoa sillekkään joka joutuu hylkäämään asiallisen "tarjouksenn".

      • et ole erityinen

        epäilen, että ei sinunkaan taustalla ole mitään elämää ihmeellisempää, mitä ei olisi nykymaailmassa jo olemassa. Miksi sinä olisit kaikista ihmisistä juuri taustan vuoksi niin erityinen, että se saisi muihin samanlaisessa elämäntilanteessa oleviin verrattuna kirjaimellisesti suhteettomat mittasuhteet? Paljonkohan tässä maassa on niitä, joiden taustalta löytyy kohtuuttomat määrät hankaluuksia, mutta eivät ole tulleet ajatelleeksi, etteivät voisi suhteeseen alkaa ja ovat alkaneet. Voisi myös ajatella niinkinpäin, että miksi ei ottaisi elämästä vastaan sitä hyvää, mitä olisi saatavilla, varsinkin jos on nähnyt sitä toistakin puolta. Kokisi ikään kuin tasaavansa tiliä elämän kanssa plussapuolelle.


    • C. Tervehdit häntä ihan normaalisti ja keskustelet hänen kanssaan kuten ennenkin.

    • Hymyjä ja juttelua entiseen tapaan. Enkä pidä sitä iskemistäkään yllä olevan kuvauksen perusteella mahdottomana. Joitain naisia pitää vain yrittää niin monta kertaa, että he suostuvat.

      Iskemisessä ja flirttailussa on ideana ehdottaa jotain vihjaillen, leikkinä niin, että ei nolaa itseään. Näin ilmeisesti toimitkin, eikä hän näyttänyt pahastuvan siitä. Selvä jyrkkä ei tarkoittaa tietenkin että yritykset kannattaa lopettaa. Kysymystä johon voi saada jyrkän ein ei yleensä kannata esittää (kuin vitsinä).

      Jutuissa kahden kesken voi ja pitääkin mennä vapaa-ajan puolelle ja varmistaa, ettei toinen ole tavalla tai toisella varattu. Mitä teet viikonloppuna? johtaa ajatukset sopivasti treffeihin ilman että sitä tarvitsee toista kertaa edes suoraan sanoa.

      • Ja joitain miehiä

        Juurikin näin.


    • jarnokeisari

      Probleema = epätoivoinen yritys saada jotain mitä ei saa.

    • 17+12

      Itse sain juuri pakit, no parit itkut tässä on väännetty ja kuunneltu surullista musiikkia, viikonloppu mennyt neljän seinän sisällä. Huomenna taas uusia tuulia kohden. Itselle on kyllä käynyt monesti että vaikka ensin on saanut pakit, niin jo vain, kun aikaa on kulunut niin kaveri on pyytänyt itse treffeille ja päinvastoin. Ei niitä oikeasti kannata niin vakavasti ottaa, jos ei miellytä niin ei miellytä. Sitten saattaa käydä että kaverilla käy niin huonosti jossain asiassa että huonompikin kumppani lopulta kelpaa lohduttajaksi. Elämä on sellaista.

    • miäs.

      C. Tervehdit kohteliaasti tavattaessa. Juttelet niitä näitä kuten ennenkin. Kevyen huolettomasti. Et odota mitään.

      Ainoa oikea ja luonteva vaihtoehto.

    • en_ole_objekti

      Toimit luontevasti ja annat polyjen vahan laskeutua. Ma kiinnittaisin huomiota tohon tapaan milla teit aloitteen. Itse naisena ottaisin ja olen ottanut nama ulkonaon kehumista harrastaneet miehet pelkan pillun perassa juoksijoina ja vahan on omakin mahdollinen kiinnostus siina lopahtanut samalla. Kerran tapailin yhta miesta joka oli mielestani ihan jees, mutta kun han lahetti viestin etta "olet mielestani seksikas ja haluaisin tutustua paremmin" niin itsella meni kylla viiimeisinkin mielenkiinto. Kannattaa kiinnittaa huomiota asian muotoiluun. Pillunperassa juoksijoita aina riittaa varmasti joka naisella, mutta esimerkiksi "olet mielestani todella mukava ja haluaisin tutustua paremmin" olisi kyseisella miehella toiminut huomattavasti paremmin..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      12
      3159
    2. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1801
    3. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      19
      1632
    4. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      73
      1543
    5. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      1535
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      23
      1501
    7. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      28
      1350
    8. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1334
    9. Hyvää Huomenta Rakas Neiti

      Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies
      Ikävä
      11
      1274
    10. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      34
      1252
    Aihe