Ollaan oltu vuos yhdessä. Mies humalassa saattaa joskus töniä, kerran kuristi, mutta vain yhden kerran. Nyt tökkäsi sormella silmään ja haukkui, koska olen usein hankala. Selvinpäin on kyllä mukava, mutta usein silloinki mustasukkainen. En tiedä mitä tehä, voiko tämä tulla vielä pahemmaksi?
onko tämä väkivaltaa?
7
311
Vastaukset
- tajuu
Olet nähtävästi itsekin sitä mieltä, että pahemmaksi menee ja varmasti meneekin. Olette ollu vasta vuoden, jätä se vielä kun se käy helposti.
- 18 + 12
Jep, näyttää puuttuvan jonkinlainen peruskunnioitus toisen koskemattomuutta kohtaan. Todennäköisesti pahenee ajan myötä. Yletön mustasukkaisuus on aina punainen lippu.
- jenniina
Vasta vuosi ja käyttäytyy noin. Tee jo johtopäätökset. Teillä pitäisi olla vielä alkuhuuma päällä.
- hankala tyttis
Siis onhan meillä alkuhuumaakin, mies on useimmiten ihana! Vain kännissä saattaa alkaa rähjäämään muttei aina.
- jenniina
hankala tyttis kirjoitti:
Siis onhan meillä alkuhuumaakin, mies on useimmiten ihana! Vain kännissä saattaa alkaa rähjäämään muttei aina.
Alkuhuumassa ollaan rakastuneita ja rakkaus ei ole tuollaista pahaa! Rakasta ihmistä ei satuteta. Jos satuttaa, se ei ole rakkautta vaan vallankäyttöä ja väkivaltaa. Edelleen kannattaa tehdä johtopäätökset. Sinun ei kannata mitenkään hyväksyä tuota. Teillä on vasta 1 vuosi takana, se on vähän. Jos nyt jo on tuollaista, en uskalla edes kuvitella mitä 10 vuoden kuluttua! Lue nyt tarinoita väkivallasta suhteessa. Se pahenee lähes poikkuksetta hitaasti mutta varmasti, ellet tee sille ehdotonta loppua.
- lähde.
Sun kannattaa erota ehdottomasti. Ja kyllä se pahenee. Kokemusta ja tietoa on. On epätodennäköistä että hänen käytöksensä loppuu tai edes apu auttaisi siihen.
https://www.turvakoti.net/site/?lan=1&page_id=182
https://www.turvakoti.net/site/?lan=1&page_id=20 - Kiltti mies.
On se väkivaltaa. Se hakkaa sut kunnolla kojhta jos et eroa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?4162213Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh661347Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok831320- 1371208
- 891171
- 1001037
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro133954- 48890
- 47821
Sitä saattaa vähän hölmöillä
rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.60770