kaikki hyvin
hyväksy sen ja ole itsenäinen
sen sijaan on vain hyötyajattelua
hyväksy sen ja ole itsenäinen
sen sijaan on vain hyötyajattelua
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ystävyys on molemminpuolista "hyötyä". Olen todennut että ysväviä voi olla vain samanlaistensa kanssa. Samanlainen koulutus, varallisuus, sinkku/parisuhde, lapsia, asuminen ym. Muuten voi tulla kateutta. Tutustuin aikuisiällä ikäiseeni naiseen ja hänellä oli kauniit puheet kaikesta. Käytännössä sitten kävikin niin että puheet ja teot olivat eri. Joka kerran kun tapasimme, lähdin kotiin pahoilla mielin. Hän tuli niin rohkeaksi että minut piti haukkua joka kerta: vaatteeni, hiukseni, meikkini, kotini. En pitänyt häneen mitään yhteyttä ja valitin kiireitä kun hän soitteli. Seuraavaksi sain kuulla kuinka huono olen kun en ehdi tavata häntä.
Ystävyys perustuu vapaaehtoisuuteen eikä velvollisuuksiin. Velvollisuuksia meillä on omia perheenjäseniä kohtaan.
Mullakin ollut tuollaisia "ystävättäriä", nykyisin niille ei vain ole enää aikaa, heh. Ihmiset, miehet sekä naiset, pitävät itseään kyllä tosi tärkeinä ja uniikkeina, jos luulevat selkäänpuukotuksensa riittävän muille, heille se varmaan riittääkin "ystävyydessä".
Naisten yleinen ongelma on sama, KAUHEE PÄTEMISEN TARVE JA HUONOT IHMISSUHDE TAIDOT. ONNEKS ITSELLÄ OLI 17-VUOTIAANA MIESPUOLISET YSTÄVÄT JA YKS NAINEN JOHON LUOTTAMUS OLI 150 % AINA KUN OLTIIN JOTAIN SOVITTU.