Ongelmia kielikorun kanssa!

hätääntynyt tyttö

Otin 2 pvä sitten (torstai-iltana) kielilävistyksen ja kun soin eilen kaupan valmis kanakeittoa niin lävistyksessä tuntui kova vihlaiseva kipu ja kielen pinta näyttää siltä että olisi revennyt lävistyksestä kielen kärkeen päin. Mitä tälle voi tehdä tai paraneeko se vai jääkö repeämä kieleen? Kieli on todella turvonnut ja syöminen sattuu kauheasti. Entäs kun koru on tehnyt sellaisen "kuopan" kieleen niin mistä se johtuu ja lähteekö pois kun vaihtaa lyhyemmän tapin ja turvotus laskee? Kieli on korun takaa todella likainen ja hengitys haisee, vaikka huuhtelen aina syönnin jälkeen pepsodentin suuvedellä. Hammasharjalla en uskalla kieltä "rapsuttaa" ettei revi öävistystä lisää :/ kiitos avusta jo etukäteen!

1

189

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Täällä on sama juttu kieli näyttää ihan siltä kuin se oisi revenny ja tehny sen kuopan myös mun kieleen en tiedä mitä se tarkoittaa mutta olen itse huolesunut

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      97
      9113
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      92
      8826
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      16
      7840
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      175
      6223
    5. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      58
      5308
    6. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      23
      4325
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      4240
    8. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      4173
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      38
      3965
    10. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      84
      3836
    Aihe