Kyllä oikeesti oli liikenteessä kaikenlaisia pellejä kelkkamessujen aikana. Baareissa jos jonkinlaista toopea, aina vaan typerämpinen kelkkajuttuineen. Voi kiesus mitä sakkia. Ketä kiinnostaa noi teijän junttijutut umpihangessa päristelyssä tunturissa ja pilkkireissuista jne. Ihan sama kuin iso kone ja kelkan merkki. Voee, voee!
Miestarjonta kelkkamessujen aikaan
Potkukelkkat
8334
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
...niin, taitaapa sua kuitenkin aika vahvasti aihe kiinnostaa...mutta eniten pelkään että kelkka jää umpihangella kiinni -joutuu lapiohommiin...mutta aina selvitään kotiin asti, joskus laavulle makkaranpaistoon??
No ei kyl kiinnosta joku Belarus ollenkaan. Kiitti vaan! Eikä ainaskaan minkään rasvasen makkaran käristäminen nuotion käryssä bensalle haisevissa kamppeissa. Mieluummin keskustelen sellaisten kanssa, jotka harrastaa oikeaa hiihtämistä tai muuta liikuntaa.
Oikeassa olet. Oikean juntin tunnistaa siitä, että tämä yrittää olla kovakin jätkä kun käy huolto-asemalla maksamalla bensan kelkanromuunsa ja kypärä on tiiviisti päässä koko ajan. Päällä on vielä joku naurettava Bombardier takki, luuleeko nuo pellet olevansa kaikki joitain tallikuskeja ja maailmanhuippuja. Melkoista urpojen touhua, naisiahan ne pelkäävät ja runkkaavat keskenään äijäporukoisa.
Bombardier -takki
Saivat kelkkajuntit kyllä tumputtaa keskenänsä hotellihuoneissaan tai missä nyt ikinä nukkuivatkaan. Kelkankuljetuskärryissä makuupussissa?
Mie sain ainaki pesää ihan nokko, joku hiihtäjään kyllästyny rouva oli, kivasti naukas
No mitä ihmettä teit kelkkamessuilla, kun ei aihepiiri kiinnosta?? Pitsinnypläys tapahtunee erilaisten ihmisten kesken.
Voi hyvä päivä. Pysyin kyllä kaukana kelkkamessuilta nyt ja myös jatkossa. En ole ole kertonut siellä käyneeni.