Mitä musaa kuuntelette kun juoksette...pitäis löytää sellainen menevä bändi, jonka kans on kiva juosta ;D
Musaa
Ei keksi
4914
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Children of Bodom
Silent night, Bodom night
Mitä tahansaa musaa, mikä saa sykkeen nousemaan kannattaa lenkil kuunnella :) kokoelmat on hyvii ja ehkä sellast 'äijämusaa'... ite tykkään kuunnella Bodywork III, mis biisei on miksattu yhteen ja sillai..jokaises aluees levyl on tietty sykealue (selviää takakannest) ja levy kattaa kaiken; 3-4 eritempost harjotus-sykealuetta ja venyttely. Mahtava levy!
Johtuneeko ikäluokastani (-73) mutta 80-luvun (tukka-)heavy toimii aivan loistavasti. Erityisesti Poison on ollut ylitse muiden. Skid Row, Twisted Sisters, Mötley Crüe, Dio, WASP jne....kyllä lenkkari lentää ja juoksu kulkee (ja kuulo lähtee, jos liian isolla pitää :) )
Tosin MP3 playeri kuoli lauantaina ja nyt juostaan ainakin viikko uutta odotellessa :(
Normaalisti kuuntelen raskaampaa rockia, mutta juoksuun sopii myös kaikki energinen konemusiikki. Rammsteinin ja Iron maidenin sekaan on hauska laittaa esim. 80-luvin discoa ja ihan mitä vaan sopivalla poljennolla. Uusi Bomfunk MC's on muutaman biisin osalta hyvää juoksumusaa (suosittelen: Track Star). Koita myös tukkahevistä muokattuja dancemix-biisejä.
Laitteena toimii Sonyn Minidisc-soitin. Pysyy vyöpidikkeellä menossa mukana erinomaisesti ja paino ei tunnu.