S-market

Alkaako sen rakentaminen koskaan?
18319
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Älä sie hättäile Alakaa se kohtapuolin

Äänestä

Soklin ja vuotoksenaltaan rakentamisten aikana alkaa.

Äänestä
  • S kaupassa on hyvä että sen edessä saa jakaa myös työväen pienpuolueen lehteä eikä ajeta pois kuten eräästä kaupasta. Viittaan tämän palstan toiseen keskusteluun.

    Äänestä

  • älätukiturppaa kirjoitti:

    S kaupassa on hyvä että sen edessä saa jakaa myös työväen pienpuolueen lehteä eikä ajeta pois kuten eräästä kaupasta. Viittaan tämän palstan toiseen keskusteluun.

    Johtuukohan tyhjästä parkkipaikasta?

    Äänestä

sen rakentaminen on jo kuopattu,porukka muuttaa pois ,kyllä pari nakki kiskaa rakennetaan lisää ,ne korvaa s marketin.

Äänestä

Rötiskö puretaan, maaliskuussa vuokralaiset pihalle. Pillari huhtikuussa tekee paikan siliaksi.

Äänestä

Tuleeko siihen S-market,vai Koillismaan osuuskauppa?Kuusamolaiset omistaa koillismaan osuuskaupan,ei kemijärviläiset.Tässä on juustaa,missä on tontti?

Äänestä

Varmaan olet käynyt vain Kuuuusamossa, naurua&naurua

Äänestä

Olen käynyt myös hampurissa,oletko sinä?Kuusamolaisilla naisilla ei ole "hukkaviivaa"?Tiedätkö edes mikä se on?Pirulla meni piilusta varsi poikki (oli ojassa viiltelemässä naisille hukkaviiva)ei se haittaa ne on kuusamolaisia ja niin se tökki sillä varrenpäällä kuusamolaisille naisille pelkät reiät.

Äänestä

Menehän jo nukkumaan!

Äänestä

Juurihan ollaan ostamassa tonttia lisää Sokkarin rakentamiselle, että kyllä se tulee, kuten juuri uutisoitu ja hyvä, että tulee uutta tuohon.... ehkäpä muuttuu meininki näillä tienoilla. Kirpparit oli kyllä kivoja, toivottavasti löytyy heille uudet paikat.

Äänestä
  • vähästä teillä ilo irtoaa saadaan ,että saadaan s market,täällä porissa on motonet ym. puuttuu ikea ja bauhaus. jaa onhan meillä ÄSSÄT. teillä kyläkiekkoa pelaava kekku.

    Äänestä

S-markettiin pitäs saaha ehdottomasti jonkinsorttinen kirjakauppa, jonka puute ajaa Rovaniemelle tai nettiin ostoksille. Vaikka se ei sitten kuulukaan S-marketin tuotteisiin, niin sen ei saisi olla ainakaan este.

Äänestä

Kyllä kait jossain on kirjaosastojakin sokkareissa, toivottavasti saa kalenterin täältä ostettua ja esim askartelutayvikkeita, kun ei oo tiimariakaan.

Äänestä

Useammassa kaupungissa seuranneena, asiakkaat ovat jostain syystä Lidlissä.
Toki on myönnettävä Lidlissä olevan suppeamman tarjonnan, se kuitenkin näyttää riittävän valtaosalle asiakkaista. Vaikka saatte uuden S-marketin Lidlin parkkipaikat silti täyttyy, koska saman tavaran saa paljon edullisemmin.

Äänestä

ei kannata enää rakentaa ko venäläist ei pysty ruplan romahduksen takia enää kulkemaan ostoksilla. niin sinnä pääs käymään....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ÄSS kirjoitti:

Alkaako sen rakentaminen koskaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu