ostin grouponilta ( diili ) monivärivärjäyksen ja hiustenleikkuun hintaan 45e parturi - kampaamo dianaan eerikinkadulle. olen niin pettynyt kun olla vaan voi koko leikkaus ja värjäys kesti tunnin ?!!?. tämä kampaaja leikkasi vaan latvat siis huonot pois, sen jälkeen piteimmättä kyselyitä ehdotti väriksi tumma, koska juurikasvuni tumma ( suostuin ) ja siihen lisäksi vaaleaa, kui ollakkaan tuli tumma pohja ja vaaleat raidat siis raidat !!! en ollut tyytyväinen ja sanoin heti. hän sanoi että on hyvät, lähdin kotiin, niin tyttäreni sanoi ettei tuo ole monivärivärjäys, ei munkaan mielestä vaan värjäys ja raidat. valitin asiasta kampaamoon niin siellä oltiin tympeitä !!! en suosittele kyseistä liikettä kenellekkään, olen pettynyt !
parturi-kampaaja diana turku
5
279
Vastaukset
- kffidsjbfijds
No olihan siinä enemmän kuin yksi väri....
- Myöspettynyt
Olin itsekin kaverini kanssa kyseisellä kampaajalla ja todellakin petyin.
Tarkoituksena oli värjäyttää brunet hiuksemme hieman vaaleammiksi tai edes raidoittaa, mutta itse kampaaja ei siihen suostunut vaan ehdotti asteen vaaleampaa ruskeaa, joten suostuimme ja lopputulos oli tummempi kuin ennen kampaajalle tuloa ollut hiusten väri. - tyytyväinenpalveluun
Minä taasen kävin ko. kampaajalla myös Grouponin innoittamana (ostin myös tyttärelle, jolla on pitkät vaaleat hiukset). Tyttärelle laitettiin väri, hieman hopeaan vivahtava, kampaaja itse suositteli, eikä tytär ole koskaan ollut onnellisempi. Hiukset olivat todella upeat ja minusta ne myös leikattiin kauniisti. Itselleni ehdotettiin, ettei laitettaisi vaaleita raitoja, koska hiukset muutankin hennot. Laitettiin hiekan vaaleaa väriä niin, että näytti raidoilta - lisäksi leikkasi muotoon. Tykkäsin tosi paljon ja mielestäni kampaajan ote oli ammattimainen - sanoi heti, minkälainen ei sovi, mikä ei tee hyvää hiuksille ja omat suosituksensa. Minä suosittelen.
- Miettelis
Onko ko firma yhteyksissä yläkerran mopokerhoon?
- Anonyymi
No enpä usko ja miksi tuollaista tulee mieleen ? Itse kävin hiukseni leikkauttamassa Dianassa; tympeä asiakaspalvelu, huonosti ja huolimattomasti tehty leikkaus. En enää asioi !!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006414
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303833törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283210Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3701736- 331398
- 271340
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46979Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11966Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11890- 42869