Onhan se jännää, oman kunnan tyttö telkkarissa. Vielä kun on oma itsensä, riittää kansalla puhutavaa. Mutta kaiken huuhaan keskellä muistakaa välillä katsoa itseänne, mitä sinä olet saanut aikaan? Mitä sinä teet parikymppisenä? Joku sentään pyrkii eteenpäin. Lopetelkaa rääppiäiset ja miettikää miten itse hankkisitte elannon ja vaurastuisitte siinä sivussa.
Typerää jauhaa täällä soopaa, paskanpuhuminen kun on tietyn kansanosan huvia, niiden, joilla ei olisi kyllä varaa puhua tai moralisoida yhtään. Antakaa tuki omalle tytölle, äänestäkää että se pysyy talossa viimeiselle viikolle asti. Tyttö sentään yrittää tehdä jotain tulevaisuutensa eteen.
Rauhoittukaapas pikkuhiljaa
14
385
Vastaukset 14
- tulevaisuus ON
perse paljaana jossaki seiska päivää lehessä HYVÄÄ PÄIVÄÄ VAIN!
- ilkeätyäron
Mietin just että kuka hullu sitäki äänestää. Taas uus tuksu.
- Tuksuttelija
ilkeätyäron kirjoitti:
Mietin just että kuka hullu sitäki äänestää. Taas uus tuksu.
Solet oikea tuksu""
- abwww
Andte voittoon tietenkin, ei tuollaisia Jennoja, tullut kuuluksi hässimisestä talossa ja käytti erittäin rumaa kieltä alussa, nyt ei saa, huutaa, kiljuu, rääkyy ja eilen Tuulikkia kiusasi todella. Ei huolita Hkiin. ottakee se sinne.
- Juttu pahenee
Jaa sie taas ekkös malta lopettaa ajoissa.
- kievarhin
Juttu pahenee kirjoitti:
Jaa sie taas ekkös malta lopettaa ajoissa.
huutamhan
- on se vain sellasta
kievarhin kirjoitti:
huutamhan
Juuuh!
Antakaa tytön yrittää tuota rahasummaa, turha sitä on kenenkään kritisoida. On toki maailma muuttunut, en minäkään hyväksy tuota "sekstailua" telkkarissa, mutta kai se on muututtava maailman mukana.
Eikös ensi vuonna ole vaalit, pistäkää neiti ehdokkaaksi ja äänestäkää se luottamustehtävään.- H mikä H
Aika harva pystyy touhuamaan tuntikausia huoneessa, jossa on monta vierasta ihmistä. Muut jopa valittivat häiritsevistä äänistä ja löyhkästä, se ei neitosen tahtia haitannut.
- fjlöäölk
Nehän nukit toisessa huoneessa.
- maaton ja karjaton
Hyvä Jenna älkää kadehdiko ja herjatko saisi voittaa,äänet ylitornion tytölle.
- Hyi itku
Hyi saatana, mikä pi**n jau oli tuossa yhteishuoneessa.
Nuo kaksi vain naivat ja muut yrittävät olla kuin eivät huomaisikaan.
Haju on varmaan kaamea monen tunnin nussimisen jälkeen. - kokamalajoukko
Ei ne lopeta ko on alkuun päässeet.
- Nethän ei
Ei ne:
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 591061
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan76849Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli68821- 62760
En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.52720- 67697
Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk8672Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti315647Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik33623Mersumies201
Oli tänään hyrskällä melekoosen tehokas 124 liikenteessä. Ei paljon vastamäki haitannu....16520