Hiusten kihartaminen?

Millaisilla rullilla saisin parhaiten tehtyä itse erikokoisia kiharia hiuksiini? Laitetaanko rullat kosteisiin hiuksiin ja millaista muotoilutuotetta kannattaisi käyttää, jotta kiharat pysyisivät kauniina koko päivän ajan? Kiitos avusta!
4579
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Moro.
Samanlainen ongelma on mulla. Sain pehmeillä "rauta"-pötköillä (oikea nimi mikä lienee, toivottavasti ymmärrätte mitä tarkoitan)tosi nätit kiharat aikaan. Laitoin ne kosteisiin hiuksiin muotoilusuihkeen kera. Kuitenkin, omistan todella liukkaat ja hennot hiukset (kuulemma joku "harvinainen" hiuslaatu?)eikä ne kiharat pysynyeet kuin noin tunnin kauniina.
Millaista tököttiä niihin pitäisi oikein laittaa, kampaamosta varmaan osaavat myydä jonkun hiton kalliin tuotteen, mutta löytyisikö ihan kaupasta jotain tehokasta!?!?

Äänestä
  • mulla on mahdollista käyttää kaikkia kampaamon tuotteita että saisin kiharat itelleni ja mulla on aina se sama tunti vaikka laittaisin mitä tököttiä tai kihartasin millä tekniikalla tahansa,tunnin jälkeen ei oo enää kauniita kiharoita,vaan valahtanut kasa.mulla on aika paksut hiukset,mutta yks hius on melko ohut,mutta niitä on paljon,mutta syy mun kiharattomuuteen taitaa olla yksinkertasesti piikkisuora tukka =(.voithan sä koittaa jos saat hiukses pysymään kiharalla kampausnesteen/muotovaahdon ja lakan avulla... kyllä kaupoissa varmaan myydään kaikkia erilasia vaihtoehtoja,niin ei kun kokeileen =)!

    Äänestä

mä joskus ihan vahingossa tein itelleni kiharat sillä tavallla että pyörittelin pientä hiustuppoa sormessa sillein sormen ympäri.
niin paljon et sen huksen sai siihen juureen asti semmoseks palluraks. sit tein sellasiii muutaman ja nukahdin ja aamulla kun avasin oli kivat kiharat tukassa :D
kannattaa kokeilla jos mun selityksestä sai mitään selkoo.

Äänestä

minä olen käyttänyt sellaista philipsin kiharrinlaitetta, johon saa kuusi erilaista vaihtopäätä:) pientä ja suurta kiharaa tai vaikka kreppiä. kaikki yhdessä hyvässä paketissa. tietenkin tukka kärähtää jos liian usein käyttää, mutta sopivin aikavälein. se on helppo ratkaisu, ja minulla kiharat pysyvät kiharana pitkään ilman mitään kiinnitteitä, vaikka lakkaa voi tietysti hieman suihkaista päähän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaisu kirjoitti:

Millaisilla rullilla saisin parhaiten tehtyä itse erikokoisia kiharia hiuksiini? Laitetaanko rullat kosteisiin hiuksiin ja millaista muotoilutuotetta kannattaisi käyttää, jotta kiharat pysyisivät kauniina koko päivän ajan? Kiitos avusta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu