Olen saanut työpaikan rakennustyömaalta ja siellä on eräs minustakin isompi betoniraudoittajaäijä joka puhuu neitimäisellä äänellä ja vaikka hänellä on isot ja vahvat jalat hän kävelee sipsuttelevasti.
Mikä lie miehiään.
Mikä lie miehiään.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Sinulla sitten ollut tuuria, tähän aikaan harvoin saa raudoittajat töitä, ainakaan Suomesta
Et sinä missään töissä ole. Raksahommat alkavat klo 7,00. Jatka vaan täällä palstalla, ethän sinä muuta osaakaan.
Erittäin outo olet itse. Kirjoittelet samoilla kummallisilla rekkaamattomilla nimimerkeillä AINA jotain toisia ihmisiä pilkkaavia aloituksia. Ne eivät jaksa naurattaa enää, jos silloin joskus aikoinaan.
Välillä tulee pakosta mieleen se, että kuinka helppoa joidenkin elämä onkaan. Ei ole huolta huomisesta ei murheita eillisestä. Kaikki valveilla olo aika menee miettiessä jotain raksamiehiä, onko munat vai pilde betiniraudottajilla ym. paskaa. Jos tyhmyydestä voitaisiin verottaa, niin valtionvelka kääntyisi laskuun.
Se työkaverisi on todennäköisesti virolainen
Työkaverisi tosi.typy on netissä viehkeä nainen ja tosielämässä karski betonimies.
He-hee! :-)