Tietääkö kukaan, pystyykö ikinä ottamaan tatuointia. Jos on äärimmäisen paha nikkeli allergia ? Vastauksia kiitos :)
Hei
7
125
Vastaukset
- LeimaajanBaarimikko
Voit menmä tatuoijallesi testaamaan. Laittavat väriä käsittääkseni vuorokaudeksi ihon päälle ja jonkun kalvon siihen että pysyy ja sitten menet sinne seuraavana päivänä katsomaan onko senaiheuttanut allergian oireita ja jos ei niin aikaa varaamaan :)
- Tietämätön..
Okei :)
- mbdfgd
Allergiasi ei välttämättä tule näkyviin edes vuorokauden aikana. Lievät reagoinnit väriin voivat puhjeta vasta vuodenkin päästä.
- LeimaajanbäBudBundy
mbdfgd kirjoitti:
Allergiasi ei välttämättä tule näkyviin edes vuorokauden aikana. Lievät reagoinnit väriin voivat puhjeta vasta vuodenkin päästä.
Tai 10 vuoden, myös väreille voi tulla allergiseksi pitkänkin ajan päästä vaikkei ikinä ole ollut mitään allergioita mutta nämä on äärimmäisyyksiä. Selviää kyllä vuorokaudessa tai parissa voitko ottaa! Sitse tulee joskus jos on tullakseen, voit myös saada syövän elintarvikkeiden lisäaineista mutta mieluummin päivä leijonana kuin koko elämä lampaana.
- kkkkkkkkkkkk
Kysy tatuoijalta, ovatko värit allergiatestattuja. Jos ovat, niissä ei pitäisi olla metalleja.
- HHHHHHHHHHHHH
Sellaisia värejä ei ole olemassa, eikä sitä kannata edes kysyä tatuoijalta. Tatuoijilla kun harvemmin on mitään tutkijataustaa. Reps. :D
- Tietämätön
Jees :) Kiitti kaikil vastauksist :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?6388516Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3513275Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi4302305- 1281367
- 341355
Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."
Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl151285Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1091221- 941137
Olet vieläkin täällä
Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h651085- 46943