Monesti näkee tuollaisia Periksen fantasioiden kaltaisia lihaksikkaita amiskoviksia inhottava vartaloisten läskitonkkanaisten kanssa. Miesten markkina-arvon tietenkin määrittävät pääasiassa muut asiat kuin ulkonäkö mutta silti näyttävät kovin eriparisilta pariskunnilta. Kaltaiseni koulukiusattu atm tietenkin tuntee pientä vahingoniloa kun moiset mulkerot ovat tuollaisen ämmän joutuneet kelpuuttamaan. Se nyt vain ei kävisi kovan jätkän imagoon olla runkkaava sinkku vaan on pakko pitää kiinni siitä totuudesta että reikä se on siallakin.
Bicky Royal mies on naisten hypergamian uhri
subway2
593
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Eihän pelkillä lihaksilla, tatuoinneilla ja kaljulla päällä mitään kaunista naista saakaan jos naama ruma.
Bicky Royal-tyyppisten miesten suosio valitettavasti viestii monien suomalaisnaisten kaksoisstandardeista. Eivät he oikeasti mitään kilttiä, tunnollista ja kokematonta filosofian maisteria halua vaan lihaksikkaan ja tatuoidun, renttumaisen jyystärikarjun joka aamulla täräyttää valtavan tortun vessanpönttöön, potkaisee yhärin lattialla leikkivää lasta ja juo kaikki jääkaapin lonkerot/siiderit krapulaansa ennen kun lopulta painelee pois kulmilta Dodge Ramissaan kohti uusia seikkailuja.
Miten musta vaan tuntuu että se sun ulkonäkösi on se mikä ei vaan iske naisiin. Ihan samalla tavalla kun ei miehetkään katso naisissa muuta kuin ulkonäköä niin naisetkin tekevät sen partnerivalintansa ensisijaisesti ulkonäön perusteella.
Minä olen sen näköinen kuin olen. Urheilen säännöllisesti ja käyn salilla jonkin verran ja se saa joko kelvata tai sitten ei.
Jokainen nyt voi urheilla ja hankkia lihaksia mutta kroppa on se mihin harvemmin yhdenkään miehen markkina-arvo oikeasti perustuu. Onko sinulla esim. komeat, kulmikkaat kasvot? Sopusuhtaiset ja symmetriset kasvonpiirteet? "Jalo" nenän malli? Onko hiukset tallella vai kaljuunnutko? Löytyykö ruumiinpituutta? Entä luontaista harteikkuutta ja Y-mallin kroppa?
Eikö olekin epäreilua että ne ulkonäölliset ominaisuudet johon vastakkainen sukupuoli kiinnittää suurimman huomionsa ovat kaikki sellaisia joita emme itse voi mitenkään muokata paremmaksi? Että muodikkaalla pukeutumisella, liikunnalla, kosmetiikalla tai hiusmuotoilulla emme voi vaikuttaa yleistilanteeseemme oikein suuntaan jos toiseenkaan.