Taas kerran, sovitaan kuvien vaihdosta selvästi. Minä lähetän oman kuvani ensiksi koska nainen pyytää sitä, nainen ei vaan sitten lähetäkkään omaa kuvaa vaan kertoo jotta kuva ei nyt oikein miellyttänyt.
Miksi teihin naisiin ei voi luottaa yhtään ?????
Miksi teihin naisiin ei voi luottaa yhtään ?????
Vastaukset 6
Vanhimmat
Älä ole kuvattomana. Itse kun olin en koskaan saanut kuvan lähettämisen jälkeen naisilta kuvaa vaan yleensä todettiin "tämä oli tässä tai ei oo kemiaa" Useinmiten naiset katos sanaakaan sanomatta. Nettideitit on 200% vain ja ainoastaan ulkonäöllinen ja pinnallinen paikka. Miehen sisimmällä ei ole paskankaan merkitystä jos naama ei miellytä.
Niin, kuvallisena sentään vältyt moisilta pettymyksiltä ja saat ihailla vaan tasaisen tyhjää postilaatikkoasi. Siinä ei aloitusviesteihin tai profiilitekstiin panostukset paljoa auta ellei naamaltaan ole hollywoodmaisen komea niinku ne tavismuijatkin yleensä häpeilemättä kirjoittaa hakevansa komeaa miestä.
Pitäs vaan jaksaa ja yrittää olla katkeroitumatta, kaikilla miehillä ei kuuppa kestä ja näkeekin välistä profiilitekstissä sellasta avautumista että oksat pois. Ne on selvästi jo luovuttanu ja jättäny vaan sen profiilinsa sinne naisille ikäänkuin jonkulaiseksi "kostoksi", jossa haukkuvat viesteihin vastaamattomat nettiprinsessat alimpaan helvettiin. Kieltämättä itselläkin ollu jo lähellä laittaa jotain vastaavaa, mutta joku pieni toivo vielä elää että olis edes yks nainen joka vaivautuu vastaamaan viestiin jotain.
Joskus nettideittailun alkuvaiheessa vielä hyväuskosena lähetin monellekin miehelle ensin kuvani, kun sitä pyysivät ja jokainen tietenkin pyhästi lupasi ja vannoi että ne lähettää omansa heti paluupostissa... no empä muista tuliko mitään takasin yhdeltäkään, jotkut katosi samantien kun pieru saharaan, ja joiltain (kenen kanssa oli ollut jo pidempääkin vistitteyä) tuli ihme tekosyitä miksei sitä kuvaa nyt just voikaan lähettää, oli väärällä koneella, ei pystyny siirtään koneelle kun johto hukassa jne. mutta lähettäisi sen "tässä joskus" ja "mahdollisimman pian"... ja pas'kat! Mitään ei luonnollisestikaan koskaan tullu ja lopulta eräskin ilmoitti löytäneensä jonkun toisen.
Melko pian sitten päätinkin että enää en lähetä omaani kuin miehen kuvaa vastaan, ja kelle se tuntuu jotenkin vaikeeta olevan, saa jäädä ruikuttaan mun puolesta. Jos on joku sinnikäs kuvan kärttäjä, sen tietää aivan taatusti että mitään sieltä ei takasin tuu jos oman lähettää. Mitä lie kuvan kerääjiä sitten onkaan. Itse kyllä lähetän aina kuvani vaikkei mies miellyttäiskään, jos olen pyytäny ja sanonu että voin lähettää sitten omani. Sellasille en ole lähettäny jotka omansa on laittaneet pyytämättä, kuva ei miellytä tai koko tyyppi ei sovi ilmotettuihin hakukriteereihin.
Mitä ihmettä sä sen naisen kuvalla enää teet kun selvisi että hän ei ole sinusta kiinnostunut?
Tuttu ongelma. Tässä suhteessa rehellisyys olisi hyvä ja sanoa, että lähetän oman, jos sinun miellyttää. Yleensä naiset sanovat, että vaihtari tulee paluuspostissa, ja paskat. Ylipäätään mielestäni se, joka aloittaa keskustelun kuvista voisi olla itse myös aloitteellinen, eikä kärttää lapsellisesti toiselta.
Täällä netissä tuntuu muutenkin käytöstavat olevan katoava luonnonvara ja koskee kumpaakin sukupuolta.