Kaveripainin karmiva päätös?

Neliraajahalvaus!

26

2504

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • a-korjaaja

      Veikkaisin auton räpeltjä,jonkinmoinen!

    • jan swenne

      Aika paskasakkia.Pistetään mies tuollaiseen kuntoon, ei anneta saada apua ja jätetään vielä yöksi taivasalle.Minkä takia ne akat ei edes saaneet mitään syytteitä?

    • Hullut linnaan

      Sai liian pienen tuomion. Kyllähän tuo teko on päätön....roikottaa toista jaloista ja pudottaa päälleen maahan.. tietäähän mitä tuosta seuraa ..halvaantuminen pahimmillaan!!!! Tälläset tyypit linnaan nuoresta pitäen. Opettakaa vanhemmat lapsillennekin tuollaisen painin rajat! Muistan nähneeni kemissä tapauksen jossa nuori poika roikutti toista jaloista. Onni oli tuolloin matkassa.
      Tässä tornion tapauksessa nimet julkiseksi!!!!

    • näin

      Alkaisko sukunimi T....llä.

      • ex tihc

        Mitä tuossa arvuuttelee.posarissa oli nimi.


    • 0-0

      Nimi ollu joka lehes!

    • fnefrne

      vähällä pääsee , toinen kuitenki liikuntakyvytön loppuelämän. Kuritushuonetta tuommoselle pitäs antaa paksua juomukasta pamppua hanuriin.

      • pelkää ja ryyppää

        loppu ikänsä


    • Halvalla meni

      Eli jos on ylimääräistä rahaa ja tahdot aiheuttaa jollekin neliraajahalvauksen, niin meillä Suomessa se onnistuu sikahalvalla, ei maksa kuin rapiat 100 000€

      Tässäkin tapauksessa saa kuvan, että oikeus vähän toruu syyllistä että "soo soo ei noin saa tehdä" ja päästää kyseisen vajakin kuin koira veräjästä.

      Suomen lepsun oikeuslaitoksen takia tänne muuttaa ulkomailtakin kaiken maailman rikolliset temmeltämään ja tekemään mitä haluaa, ja kun ovat maahanmuuttajia niin valtio maksaa heille kaiken... meidän veronmaksajien kustannuksella tietysti.

    • Muualta suomesta

      Nyt Torniolaiset saatta rakentaa kohta oman vankilan roistoillenne.

      Ihmisiä muilutetaan, toisia halvaannutetaan, rötösherroja kaupunginvaltuustossa, bussiasema rakennetaan ruotsin puolelle (päissään vissiinki). Alkaa tulla kalliiksi yhteiskunnalle teistä sikiävät yhteiskunnan pohjasakat.

      Ryhistäytykää jo!

      • yhteiskaupunki

        No onhan Haaparannala vankila ja ko nyt kerta olhaan niin yhtä niin sehän on sama laittaa sinne päivähoitoon.


    • jooo3

      surkea tapaus

    • Salipainija

      Olkoon tapaus esimerkkinä kaikille kaveripainiin aikoville miten huonosti siinä voi käydä, kun mopo karkaa käsistä :(

      • 14467489709

        Juurikin niin !! Kauheeta pilata toisen loppuelo !!


      • dsfmapdfmap

        Näin on kalistelkaa mielummin vaikka kulleja yhteen, paljon turvallisempaa


    • OikeusValtiokox

      Kylläpä puistattaa, huimaa ja oksettaa tää rikos!!

      • kuvottavateko

        Sairas sairaampi Sairain Maailma!!


      • *&?&***/?"'
        kuvottavateko kirjoitti:

        Sairas sairaampi Sairain Maailma!!

        Varmaa ku viinapäissä vaan tapahtunu ylilyönti, tai ei voi tietää! Sillaikai!


    • ********

      Eipä pelkkä viina saa aikaan...mmm...

    • gut2

      politiikka lähellä sydäntä

    • kot2

      tunnen kyllä tän kaverin muita sukulaisia kunnon väkeä titääkseni.

    • Matsons

      \o

    • woekrpowk

      Koskahan tämä kaveripainija joutuu linnaan?

    • Vakava on juttutuo

      Järkyttävä Rikos kaikkinensa, pahaa pahaa viina tekkeep.

      • ojijopjpi

        Olet oikeassa viina on piru.


    Ketjusta on poistettu 42 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      86
      6023
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      325
      5201
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      20
      2658
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      51
      2605
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      83
      1842
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      103
      1669
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      111
      1531
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      17
      1521
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      120
      1420
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      133
      1393
    Aihe