Mitä tv-sarjoja katsot?

Olen tässä kuluneella viikolla katsonut Game of Thronesia, Dr. Whota ja aloitusjakson Extantia.
21135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Töistä kun tulen katson American Dadin ja Family Guyn. Tulevat juuri sopivaan aikaan. Muita sarjoja ei tulekaan säännöllisesti seurattua.

Äänestä

Dexter on lempi sarjani.
Ihailen tuossa sarjassa Dexteriä itsessään kun hän tappaa ihmisiä jäämättä kiinni.
Olisimpa itse yhtä älykäs tappaja.
Mutta en taida uskaltaa tappaa koska kiinni jäämis riski on suurempi taviksella kun tuon sarjan päähahmolla Dexterillä.

Äänestä
  • Dexter alkaa loistavasti, mutta huononee kausi kaudelta. Ensimmäinen, toinen ja neljäs kausi ovat varmaan parhaimmat. Viimeisen kauden kaksi viimeistä jaksoa onkin iso keskisormi kaikille faneille.

    Äänestä

  • Katselet Dexteriä ja haaveilet tappamisesta ja lähettelet rakkauskirjeitä Virpi Buttille?

    Äänestä

Tämän hetken suosikkejani ovat rillit huurussa, under the dome, kosto, olipa kerran, kova laki ja komisario Lewis.

Äänestä

Walking Dead, Dr Who ja Agents of S.H.I.E.L.D ja Komisario Lewis. katsonnass tällä hetkellä

Äänestä

En katso mitään tv-sarjoja. Vein televisioni kunnossaolevana Kuusakoski Oy:n kierrätykseen, kun en pitänyt ohjelmatarjonnasta.

Äänestä

Extantin aloitusjakso tuli katsottua lähinnä Halle Berryn takia. Juoni vaikutti aika pöhköltä. Saa nyt nähdä jaksaako katsoa enempää. Game of Thronesia katson luultavasti sitten kun neloskauden jaksot tulevat yleltä.

Äänestä

Puolisen vuotta sitten vein telkkarin kierrätykseen, eikä uutta tilalle. Jos jotakin harvinaista herkkua sattuu tulemaan, niin näkeepä tuon sitten jonkun tutun luona. Eipä tässä ole vielä riesaksi saakka tarvinnut vaivautua.

Äänestä
  • Netistähän näkee nykyisin televisiokanavien tarjonnan jotain elokuvia lukuunottamatta.

    Äänestä

  • hikisinkku kirjoitti:

    Netistähän näkee nykyisin televisiokanavien tarjonnan jotain elokuvia lukuunottamatta.

    Juu. En vain ole innostunut katsomaan netinkään kautta mitään. Ohjelmatiedot tulee lähes joka päivä tsekattua mutta tuntuu, että parhaat sarjat tehtiin joskus 80-luvulla, eikä nykyään ole enää aikoihin tullut innostuttua mistään sarjasta.

    Äänestä

  • multitool kirjoitti:

    Juu. En vain ole innostunut katsomaan netinkään kautta mitään. Ohjelmatiedot tulee lähes joka päivä tsekattua mutta tuntuu, että parhaat sarjat tehtiin joskus 80-luvulla, eikä nykyään ole enää aikoihin tullut innostuttua mistään sarjasta.

    Kyllä Miami Vice jossa miehet räjähtävän tyylikkäine bleisereineen oli parempi sarja kuin joku Breaking Bad.

    Äänestä

  • Kasari parhautta kirjoitti:

    Kyllä Miami Vice jossa miehet räjähtävän tyylikkäine bleisereineen oli parempi sarja kuin joku Breaking Bad.

    Kun tarkemmin ajattelen, niin on tainnut aika kullata muistot. Ei ne oikeastaan kasarina hääppöisiä olleet.

    Äänestä

Tällä hetkellä TV:stä seuraamani sarjat: Walking Dead, Dracula, Borgiat. South Parkin uudet jaksot katson netin välityksellä. Game of Thronesin neljännen kauden jaksot olen jo katsonut. Da Vincin demoneita olen katsonut, kun uusia jaksoja on tarjolla.

Äänestä

En katso varsinaisesti tv:tä, mutta katson dvd:ltä Dexteriä, Supernaturalia ja Orange is the New Blackkiä.

Äänestä

walking deaddii se on paras!

Äänestä

Downton Abbey, Murdoch

Äänestä

Tällä hetkellä Walking Dead ja Spartacus.

Äänestä

Komisario Lewis ja Ryhmä Pullman.

Äänestä

Vastausten perusteella katsotte tv:tä aika paljon.

Piti ihan katsoa mitä Finnpanel sanoo. Olen hämmästynyt tuloksesta, katsovatko ihmiset televisiota ihan oikeasti 2-4 tuntia päivässä?

Minulla tuo on luokkaa 2-5 tuntia viikossa muodostuen lähinnä uutisista ja satunnaisesta elokuvasta.

No, minä olenkin ollut aina outo.

Äänestä

Pornoa katson

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


TV:n äärellä kirjoitti:

Olen tässä kuluneella viikolla katsonut Game of Thronesia, Dr. Whota ja aloitusjakson Extantia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu