Ovat erittäin mukavia ja sydämmellisiä, eivät nirppanokkia kuten suomalaiset!
Norjalaiset naiset mmmm
5
132
Vastaukset
- 20+20
Norjalaiset nuoret naiset tuntuu kyllä olevan (rankasti yleistäen) oikein hyvännäköisiä:
esim tämä on aikalailla unelmien nainen:
http://i29.tinypic.com/2m2tjsm.jpg - Nasdaq lampaassa
Sanasta Norja tulee mieleen autius, suolaiset tuulet ja karuus, lähes julmuus. Kylmä on aina. Siksi on villapaita paksu ja muheva. Sanassa on myös jotain pimeää ja liukasta, joka sekoittuu saagoihin ja tarinoihin. Paljon uurteisia kasvoja.
Norjalainen nainen on äärimmäisen sitkeä, kaunis ja maanläheinen. Sellaisia rannoilla varttuneet varret ovat.
Cuul
(Naurua)- Nasdaq fisustaa
Valitettavasti mieleeni tulee myös kalalta haisevat kädet. Se on jotenkin miinusta.
(Reps) - Nasdaq matkailee
Nasdaq fisustaa kirjoitti:
Valitettavasti mieleeni tulee myös kalalta haisevat kädet. Se on jotenkin miinusta.
(Reps)Käsittääkseni norjalaisiin naisiin suhtaudutaan Suomessa paljon suopeammin kuin ruotsalaisiin kanssasisariinsa, joilla on ilkeän diivan maine. Norjalainen nainen on jollain tasolla joutunut samalle levelille suomalaisen kanssaprinsessansa kera.
He kuulostavat yhtä junteilta molemmat. Toisella on aivan käsittämätön kieli ja toisesta saa hädin tuskin selvää. Norjalaisessa naisessa on nöyryyttä ja eristyneisyyttä, joka juontaa juurensa merelle. Suomalaisessa neitokaisessa tämä asia on metsässä.
Kaupunki ei tunnusta heitä, koska he eivät ole alisteisia sille henkisen pääomansa vuoksi. Tämä ulottaa meduusamaiset lonkeronsa niinkin kauas kuin Osloon, Etelä-Norjaan. Todellinen Norja on paljon pohjoisemmassa.
(Reps)
https://www.youtube.com/watch?v=nFWWgHGtXts
- lättäperse.
hyvännäkösiä siksi kun ovat luomusempia. parempi kuntosia. maasto, liikuntaihmisiä, ravinto kaikki nämä yhdessä.luonnossaaikaansa viettäjä on väkisin terveellisemmän oloinen
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2053161Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391610Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus951462- 921369
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461324Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1561236Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121178Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231009Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89922Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44803