Miehen sinkkuus johtuu naamasta

Olette niin rumia että ette kelpaa naisille.
5128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Niinpä.

Äänestä

Uskon tämän!

Naamani on vino, mikä paljastuu kulmapeilistä ja myös valokuvista. Tavan peilistä luulen näyttäväni ihan komealle, mutta valokuvani kammottavat myös minua. Samoin jos katson itseäni kulmapeilistä tunnen vain vastenmielisyyttä.

Asiaa ei myöskään helpota silmälasit. Kun ilmeisesti toinen korva on alempana kuin toinen, lasit on kuin vatupassi nenäni päällä, mikä vain korostaa naamani vinoutta. Uudet lasit koskevat aina korviin, kunnes ne lopulta asettuvat vinolle naamalleni.

Yritän olla häiritsemättä muita ihmisiä, vaikka joskus on ollutkin tuskallista hyväksyä, ettei minua voi rakastaa. Tiedän kyllä, ettei se ole naisten syy. Minun on vain kuljettava tämä tieni yksin ja löydettävä onneni muualta kuin rakkaudesta.

Äänestä

asenne ja nirsous, harva mies on kovin komea, harva nainen kaunotar

olen nähnyt mielestäni hyvin rumia miehiä/naisia parisuhteessa

Äänestä

Jokaisessa voi periaatteessa olla jotain hyvää johon ihastua. Jos se ainut asia on naama niin mitä järkeä?

Äänestä
  • Etkö tiedä ettei rakkaudella ole mitään tekemistä järjen kanssa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


perälauta kirjoitti:

Olette niin rumia että ette kelpaa naisille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu