Melkein kosinta?

Arkipuoliso

Ei se kosinta ollut mutta selvä kysymys kyllä. Nainen asuu muualla mutta tekee nelipäiväistä työviikkoa täällä. Kysyi voisiko olla nuo kolme yötä minun luonani. Siis samassa asunnossa ja samassa sängyssä. Pidän naisesta ja mielestäni hän on myös seksikäs.
Voisin suostua. Asia mikä tekee tilanteen oudoksi on että kyseessä olisi avoinliitto. Kysymys esitettiin hänen miehensä läsnäollessa. Eli sen vakikumppanin jonka luoma hän on nuo muut yöt.
Voisiko suhde toimia?
Voisimmeko me miehet olla tasaarvoisia? Vai olisko toinen aina ykkönen ja toinen kakkonen. Minun luona naisella on vain työ. Toisen luona suku ja kaverit?

2

305

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • avoin poly

      Näitä kuvioita on olemassa, ja joskus ne jopa toimii.

      Suosittelen täsmällisempiä jatkokeskusteluja. Kysy tämä esittämäsi kysymys tasa-arvosta suoraan tältä naiselta - ehkä hänellä on jo sen suhteen olemassa joku perusfilosofia tai sitten sopimus sen olemassaolevan kumppanin kanssa.

      Asuisiko nainen luonasi ilmaiseksi vai maksaisiko hän vuokraa?
      Miten jakaisitte kotityöt?
      Missä hän säilyttäisi tavaroitaan?
      Kenelle kertoisitte järjestelystänne?
      Riittäisikö sinulle kumppani, joka on luonasi vain puolet ajasta?
      Haluaisitko mahdollisesti joskus kuitenkin yhteisiä viikonloppuja / lomia / tms?
      Haluaisitko säilyttää vapautesi tavata muitakin ja muodostaa toisiakin suhteita?
      Vai pitäisitkö tätä järjestelyä väliaikaisena ja etsisit samalla sitä "tavallista" parisuhdetta jonkun muun kanssa?

      Mua ei varsinaisesti kiinnosta vastaukset näihin kysymyksiin, mutta esim. näistä aloittaisin, kun kävisin kyseisen naisen kanssa keskusteluja. Ei kannata noin isoon juttuun suostua ilman tarkkaa harkintaa.

    • ilmain huo

      Tuo ei olisi suhde.
      Sinä vain haluaisit ilmaisen huor.. Ehdottaessasi tuota naiselle, olisi moukkamaisin teko maan päällä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      151
      1497
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      104
      921
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      733
    4. 51
      625
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      16
      585
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      514
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      157
      476
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      44
      472
    9. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      419
    10. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      185
      412
    Aihe