Naisenlogiikkaa

Isketään mies baarista.Eikä siihen kelpaa kuka tahansa vaan mielellään renttu.
Sitten mennään kihloihin,naimisiin jne.Tehdään pari lasta ja sen jälkeen aloitetaan se perinteinen vinkuminen, kun se mies hakkaa,pettää,juo jne.

Ovatko naiset todella noin tyhmiä vai kuuluuko se naisen perusluonteeseen.
51396
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Siis hetkonen, eli renttuun rakastuminen on pahempaa kuin renttuilu? Kumpi tuli ensin, muna vai kana?

Äänestä

Juu-u, niin se menee. sitä vain kuvittelee, että pystyy muuttamaan toisen.

Onneksi niitä on sellaisia fiksujakin naisia, jotka etsivät kunnon miehen. Ja eroavat vasta sitten, kun kyllästyvät elämän tasaisuuteen.

ja kaipa niitäkin vielä löytyy, jotka eivät eroa ollenkaan.

Äänestä

Täytyy sanoa, että onko todella vielä tuollaisia naisia?

Itselläni on rima niin korkealla, että vietän aikaa mielummin yksin tai hyvien ystävien seurassa, kun hankin jonkun ukon riesakseni. Eiköhän se kaikki ole jo nähty. Niistä ei ole kuin haittaa.

Viimeisin miesystäväni oli kaiken huippu. Ei kestänyt menestystäni, vaan vittuilu alkoi kun huomasi, että minulla meneekin paremmin. Löin rukkaset naulaan hänen kanssaan ja päätin että tähän loppuu ukkojen kanssa seurustelu.

Äänestä
  • Eroni jälkeen, sanoin aina heti alkuun kumppanille, että en halua sitoutua. No viimeistään kahden kuukauden kuluttua joka kerta sanottu. Eikö jo vakiinnuta?. Höh! Stoppi tuli viimeisen kanssa kun en halunnut enään tavata. Soitti ja sanoi haluavansa tavata enään yhden kerran. "se kyllä Riittää"

    Äänestä

saanut tuollaisen käsityksen? tunnetko paljon tuollaisia naisia? esimerkiksi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mies kirjoitti:

Isketään mies baarista.Eikä siihen kelpaa kuka tahansa vaan mielellään renttu.
Sitten mennään kihloihin,naimisiin jne.Tehdään pari lasta ja sen jälkeen aloitetaan se perinteinen vinkuminen, kun se mies hakkaa,pettää,juo jne.

Ovatko naiset todella noin tyhmiä vai kuuluuko se naisen perusluonteeseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu