Rock/populaari-musiikin kitaristit ovat kaikkein parhaita kitaristeja ja hakkaavat mennen tullen nämä klassisen kitaran Paco se Luciat ja Django Reinhardit.
Kilpailu huipulle pääsemiseksi on vaan niin paljon kovempaa rock-puolella. Miljoonia soittajia ympäri maailman. Klassisesta puolella on tosi vähän harrastajia siihen verrattuna.
Samasta syystä huippukitaristit ovat paljon parempia muusikkoja kuin esim. trumpetistit. Trumpetistin soittajia on todella vähän kitaristeihin verrattuna, kilpailu on siellä pientä.
Rock-kitaristit ovat parhaita muusikoita
TilastotkinKertoo
2
85
Vastaukset
- jjjjjjjjjjjjjjjlksjf
TROLLI PROVO
- Leviabu
Hahaa hah, tuolla tavallaan esim. jossain urheilussa perustellaan vaikka mitä älytöntä. Toivottavasti ja onneksi musiikkipuolella ei ole samaa. Hyvä muusikko arvostaa toista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1127237
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t374245törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/373732Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu4001970- 321457
- 351448
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi641420Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen1781106Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121098Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:111030