Olemme olleet yhdessä nyt 14v ja koko suhteen ajan seksin kanssa on ollut ongelmia. Lähinnä siksi että olemme molemmat näissä asioissa varsin ujoja ja aloitteen tekeminen on molemmille hankalaa. Nyt seksielämä on kuitenkin kuollut täysin. Viime kerrasta on kolme kuukautta ja alan pikkuhiljaa hyppiä seinille. Rakkauteen seksittömyys ei ole vielä vaikuttanut, mutta veikkaanpa että se on vain ajan kysymys. Asiasta on puhuttu sen verran, että tässä on nyt ongelmia molemmin puolin: itse olen lihonut 10kg eikä mies enää koe minua niin viehättävänä (aion kyllä laihduttaa, mutta äkillisen työkomennuksen takia se ei ole vielä onnistunut) ja miehellä on kestävyysongelma. Aina ei tee mieli edes ehdottaa, kun tietää itse aktin kestävän 0,5-2min.
Mutta mitä siis olette mieltä, kuinka pitkä kuiva kausi on vielä OK ja normaalia? Kuinka pitkän itse hyväksyisitte ja jaksaisitte? Onko eroaminen ainoa vaihtoehto? Mitä tässä oikein voi tehdä... Liityin jo Victoria Milaniinkin, mutta jotenkin salasuhteen aloittaminenkin tuntuu pahalta. Poistin tilini tänään.
Mikä on normaali "kuiva kausi"?
4
820
Vastaukset
- 10 + 3
Normaalia (siis tavallista) tuo on. Meillä kuiva kausi on kestänyt jo toistakymmentä vuotta enkä usko että se ikinä loppuu.
Jos teillä ei ole lapsia, suosittelen eroa. Toisaalta huomaan, että nykyään asia ei minua enää niin hirveästi kiusaakaan. - 6 vuotta ilman
Ihminen on hyvin sopeutuvainen,kuivan kauden alussa se tuntuu maailman lopulta,mutta vuosien vieriessä asian melkein unohtaa.
- Say Whaat?
Meillä pisin kuiva kausi on kestänyt kuukauden ja yhdessä ollaan oltu kohta 9 v., joten eihän tuo nyt ihan kauhean normaalilta kuulosta. Tai onhan se ihan ok, jos kumpikaan ei seksiä halua, mutta muuten ei!
- 5 + 9
Kärsimys on normaalia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod225534- 324860
- 292794
- 342354
- 372068
- 152018
En ole koskaan kokenut
Ennen mitään tällaista rakastumista. Tiedän että kaipaan sinua varmaan loppu elämän. Toivottavasti ei tarvitsisi vain ka191657- 121611
- 231492
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons271481