Mieheni juonut 40 tölkkiä kaljaa viikonloppuna. Maanantaina muutan omaan asuntoon salaa mieheltäni. Olen kyllä jo puhunut erosta mutta ei usko että otan eron. Se istuu vaan koneella ja juo kaljaa ja naureskelee. Minusta tää ei ole hauskaa. Maanantaina kun tulee töistä niin saa huomata että kuinka hauskana sitä pidän kun olen kerännyt tavarani.
En minä kestä.
Eron hetki
3202
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
No lähitkö? Jos et lähteny niin käy ostaa kori kalijaa
Entä jos kokeilet toisenlaista lähetysmistapaa?
Ota töistä vapaata viikonloput, osta itsellesi oma läppäri ja viikonlopuiksi kori-tai pari kaljaa ja ala örveltämään niin ettet elämänmenosta mitään tajua. Hae lähiostarilta vielä epämääräsiä pummeja ryyppykaveriksi katsomaan netistä venäjän parhaita rekkavideoita ja käske miehesi lähteä teille kuskiksi. Tilannetta parantaa vielä se, jos haet ukkilasta/miehesi kaapista tms. mahdollisimman kusiset ja kulahtaneet kalsarit ja reikäisen t-paidan ja sanot, että lähetäänkö yhdessä alkoon ostamaan viinakset kun alkaa tuo neitimäinen piipertäminen oluiden kanssa pikkuhiljaa vi*uttamaan, pierase ja totea että mallas saa ilmaa vatsaan ja kusellakin pitää ravata kun palokunnan hevonen. Kerro myös mahdollisimman humalaisin sanoin, kuinka saisit jäykästä viinasta vieläkin paremmat sävärit ja koomat.
Älä missään nimessä vaihda vaatteita koko viikonloppuna, älä, vaikka tulisi pikku vahinko housuun.. itseasiassa voisit päästää keitonliejuisen ripulipierun pappakalsareihin ja todeta, että on tämä viikonloppuelo niin mukavaa että taidat lopettaa työt kokonaan ja olla miehesi kaverina hänen uudessa harrastuksessaan.
Kun ilta on loppumassa käske hänen myös nuolla p*llua. Ehdota myös että voisitte lopettaa ruoan oston että jäisi enemmän rahaa kaljaksiin, tee myös selväksi että humalaltasi et jaksa enää edes kokkailla.
Niin aika hankala on sellaisen miehen kanssa seurustella, joka seurustelee tietokoneen ja kaljan kanssa. Itsekin lopetin aikanaan parisuhteeni miehen alkoholiongelman vuoksi. Hänestä itsestä se lähtee se muuttuminen, et sinä voi häntä muuttaa.