Onko kenelläkään kokemuksia Pasilan Easyfit-salista? Salin vaihto olisi edessä, ja ainakin saatavilla olevien tietojen perusteella kyseinen sali vaikuttaa melko hyvältä ja edulliselta.
Millainen tilanne tuolla on vapaiden painojen ja niillä treenaamisen suhteen? Onko niitä tarpeeksi ja tuleeko sanomista, jos treenaaminen ei ole hiiren hiljaista?
Easyfit Pasila
7
3111
Vastaukset 7
- 8+6
Muakin kiinnostaisi, erityisesti salin ruuhkaisuus. Ajattelin kyllä käydä ko. saliin tutustumassa joka tapauksessa.
- kävin kokeilemassa
Jos tykkää treenailla hilavitkutinlaitteilla, niin loistava paikka. Jos tykkää treenata vapailla painoilla, ei paras mahdollinen valinta.
Salilta löytyy vain yksi levytanko, joten sitä voi joutua hyvän tovin odottelemaan, jos joku kerkeää siihen juuri ennen sua mennä. Mavettelukin on parkettilattialla melko kyseenalaista lystiä.
Käsipainotarjonta on suorastaan naurettava. Luulisi, ettei olisi ollut kovin suuri kuluerä, kun on ollut varaa ostaa sali täyteen toinen toistaan hienompia laitteita. Kymmeneen kiloon asti käsipainot on täysin sileää metallia (myös kahvaosa), joten kyllähän ne meinaa käsistä luiskahtaa lämmittelysarjoissa. 12 kilosta ylöspäin käsipainoissa on jostain käsittämättömästä syystä pyörivät kahvaosat, ja painoja löytyy vain 12kg, 14kg, 18kg, 20kg, 24kg ja 30kg. Yritäpä siinä järkevää progressiota tehdä, kun joutuu ihan mitä sattuu lisäyksiä laittamaan painoihin...- muskeli
Kävin kokeilemassa alkuillasta. Kyykkypaikoille ja käsipainoille oli koko ajan jonoa ja personal trainerit kinusivat useaan otteeseen penkkejä, joita näytti olevan liian vähän. Tyhjiä laitteita olisi ollut, jos sellaisista tykkää. Ihme ettei vapaisiin painoihin ole panostettu, kun niille oli eniten kysyntää.
- Ehkäpäsiisen
muskeli kirjoitti:
Kävin kokeilemassa alkuillasta. Kyykkypaikoille ja käsipainoille oli koko ajan jonoa ja personal trainerit kinusivat useaan otteeseen penkkejä, joita näytti olevan liian vähän. Tyhjiä laitteita olisi ollut, jos sellaisista tykkää. Ihme ettei vapaisiin painoihin ole panostettu, kun niille oli eniten kysyntää.
Matujen määrä? Pasilan alue taitaa olla turhan rikastunutta...
- Pettynytpahasti
Todella huonoa kokemusta kyseiseltä salilta.
- nuppulainen
Itse tykkään . Juuri sen vuoksi, että vapaille painoille on oma huone ja laitteille oma. Ei tarvitse nolostella, kun rauta ei nouse :D . Ainut miinus on, että porukkaa riittää suosittuihin aikoihi (niin taitaa olla kaikilla saleilla)?
- Anonyymi
ihan vitun paska sali
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901379
- 46748
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit65687- 87678
- 20669
- 53618
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o133597- 51592
- 47591
Olivia Oras
"Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde61571