Onko kenelläkään kokemuksia Pasilan Easyfit-salista? Salin vaihto olisi edessä, ja ainakin saatavilla olevien tietojen perusteella kyseinen sali vaikuttaa melko hyvältä ja edulliselta.
Millainen tilanne tuolla on vapaiden painojen ja niillä treenaamisen suhteen? Onko niitä tarpeeksi ja tuleeko sanomista, jos treenaaminen ei ole hiiren hiljaista?
Easyfit Pasila
7
3066
Vastaukset
- 8+6
Muakin kiinnostaisi, erityisesti salin ruuhkaisuus. Ajattelin kyllä käydä ko. saliin tutustumassa joka tapauksessa.
- kävin kokeilemassa
Jos tykkää treenailla hilavitkutinlaitteilla, niin loistava paikka. Jos tykkää treenata vapailla painoilla, ei paras mahdollinen valinta.
Salilta löytyy vain yksi levytanko, joten sitä voi joutua hyvän tovin odottelemaan, jos joku kerkeää siihen juuri ennen sua mennä. Mavettelukin on parkettilattialla melko kyseenalaista lystiä.
Käsipainotarjonta on suorastaan naurettava. Luulisi, ettei olisi ollut kovin suuri kuluerä, kun on ollut varaa ostaa sali täyteen toinen toistaan hienompia laitteita. Kymmeneen kiloon asti käsipainot on täysin sileää metallia (myös kahvaosa), joten kyllähän ne meinaa käsistä luiskahtaa lämmittelysarjoissa. 12 kilosta ylöspäin käsipainoissa on jostain käsittämättömästä syystä pyörivät kahvaosat, ja painoja löytyy vain 12kg, 14kg, 18kg, 20kg, 24kg ja 30kg. Yritäpä siinä järkevää progressiota tehdä, kun joutuu ihan mitä sattuu lisäyksiä laittamaan painoihin...- muskeli
Kävin kokeilemassa alkuillasta. Kyykkypaikoille ja käsipainoille oli koko ajan jonoa ja personal trainerit kinusivat useaan otteeseen penkkejä, joita näytti olevan liian vähän. Tyhjiä laitteita olisi ollut, jos sellaisista tykkää. Ihme ettei vapaisiin painoihin ole panostettu, kun niille oli eniten kysyntää.
- Ehkäpäsiisen
muskeli kirjoitti:
Kävin kokeilemassa alkuillasta. Kyykkypaikoille ja käsipainoille oli koko ajan jonoa ja personal trainerit kinusivat useaan otteeseen penkkejä, joita näytti olevan liian vähän. Tyhjiä laitteita olisi ollut, jos sellaisista tykkää. Ihme ettei vapaisiin painoihin ole panostettu, kun niille oli eniten kysyntää.
Matujen määrä? Pasilan alue taitaa olla turhan rikastunutta...
- Pettynytpahasti
Todella huonoa kokemusta kyseiseltä salilta.
- nuppulainen
Itse tykkään . Juuri sen vuoksi, että vapaille painoille on oma huone ja laitteille oma. Ei tarvitse nolostella, kun rauta ei nouse :D . Ainut miinus on, että porukkaa riittää suosittuihin aikoihi (niin taitaa olla kaikilla saleilla)?
- Anonyymi
ihan vitun paska sali
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1652581Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait208701Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22668